Books: Travelling, Local History

Number of items: 239

Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., 1910., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 240 p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, hiányzó térképpel. Érdekes névbejegyzéssel.
15000.

1 000 HUF
Fél Edit: Kocs 1936-ban. Néprajzi monográfia. Tanya, falu, mezőváros I. köt. Kocs, 1992., Kocs Községi Önkormányzat. Reprint kiadás. Kiadói papírkötésben.
15001.

1 200 HUF
Albert Sándorné-Lehoczky Sándorné: A Bajaszentistváni Általános Iskola Története a kezdetektől 1963-ig. Bajaszentistván., én., Dózsa György Óvoda és Iskola. Kiadói papírkötés.
15002.

800 HUF
15003.

1 000 HUF
15004.

1 000 HUF
Bródy Sándor: A nagy regény alakjai. Bp., 1902, Magyar Hírlap,(Pallas-ny.), 151 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, hiányos, szakadt gerinccel.
15005.

800 HUF
W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. A világjárás hősei. Fordította: Havas József. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., é.n, Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
15006.

1 800 HUF
Bunta Magdolna: Kolozsvári ötvösök a XVI.-XVIII. században. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2001, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Újszerű állapot. Megjelent 700 példányban.
15007.

1 400 HUF
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei. Bukarest, 1981, Kriterion. A szerző rajzaival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóval. Kissé szakadt borító.
15008.

2 000 HUF
Lőrincz Róbert: Újpest a térképek tükrében. Bp., 2011., Újpest Helytörténeti Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban. Újpest térképeken 1782-től 2011-ig.
15009.

3 000 HUF
Gáspár Ferenc: A Föld körül I.-VII. köt. Vámbéry Ármin előszavával. Bp., 1906-1912, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, egy kötet gerince sérült, javított, két gerincen további kis sérülésekkel.
15010.

7 000 HUF
18,92
20,59
Adatok az Egri Egyházmegye történelméhez. Első füzet, második füzet, második kötet ( I. , II. füzet), harmadik kötet (II. füzet), 4db. Eger, 1885, 1886, 1887, 1904, Eger, Érsek-Lyceumi Nyomda. Kiadói papírkötésben, az második füzet, a második kötet (I., II. füzet), és a harmadik kötet esetében szétesett állapotban, szakadt, foltos lapokkal.
15011.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF