https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 24

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Wekerle László: Az észjog vezérelvei. Értekezés a Principium essendi, fiendi et cognoscendi nyomán. Bp., 1877, Aigner Lajos. Kiadói papírkötés, gerincén szakadással, kopottas állapotban.
15683.

Dr. Wekerle László: Az észjog vezérelvei. Értekezés a "Principium essendi, fiendi et cognoscendi" nyomán. Bp., 1877, Aigner Lajos. Kiadói papírkötés, gerincén szakadással, kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
24,02
EUR
,
28,07
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
dr. Márkus György: Az elektromos energiakérdés törvényes szabályozása hazánkban és külföldön. Bp., 1928. Vállalkozók lapja könyvosztály. 188 + 10 p. Egészvászon kötésben.
15684.

dr. Márkus György: Az elektromos energiakérdés törvényes szabályozása hazánkban és külföldön. Bp., 1928. Vállalkozók lapja könyvosztály. 188 + 10 p. Egészvászon kötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 800 HUF
8,41
EUR
,
9,82
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 800 HUF
Refresh
A Magyar Népköztársaság Büntető Törvénykönyve. Szerk.: dr. Popovics Béla. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Félvászon-kötésben.
15685.

A Magyar Népköztársaság Büntető Törvénykönyve. Szerk.: dr. Popovics Béla. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Félvászon-kötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
3,00
EUR
,
3,51
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
Refresh
A polgári házasság, melynek, mint a társadalom legfontosabb intézményének polgári jellegét maga Krisztus a nagy reformátor s utódai az apostolok is fenntartották s azt soha semmiféle vallásos színezettel felruházni nem kívánták. Történelmi adatok nyomán megvilágítá: Veridicus. Bp., 1893, Hunnia. Kiadói papírkötés, címlapon ceruzás jelöléssel, gerinc sérült, kopottas állapotban.
15686.

A polgári házasság, melynek, mint a társadalom legfontosabb intézményének polgári jellegét maga Krisztus a nagy reformátor s utódai az apostolok is fenntartották s azt soha semmiféle vallásos színezettel felruházni nem kívánták. Történelmi adatok nyomán megvilágítá: Veridicus. Bp., 1893, Hunnia. Kiadói papírkötés, címlapon ceruzás jelöléssel, gerinc sérült, kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
15,02
EUR
,
17,54
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
Kacziány Nándor: Társadalmi észjog. Buda-Pest, 1873. Fekete Bernát. Fűzve, kiadói papírborítóban. 53 p.
15687.

Kacziány Nándor: Társadalmi észjog. Buda-Pest, 1873. Fekete Bernát. Fűzve, kiadói papírborítóban. 53 p.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
12,01
EUR
,
14,04
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
Refresh
Dr. Kolosváry Bálint: A magyar magánjog tankönyve. II. kötet: kötelmi jog-családjog-öröklési jog. Bp.,1911, Grill Károly Könyvkiadóvállalata,(Légrády Testvérek Könyvnyomda-ny.), 840 p. Harmadik kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, a 30/31. oldal kijár,530-543. oldalak között laza, kissé sérült fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, névbejegyzéssel.
15688.

Dr. Kolosváry Bálint: A magyar magánjog tankönyve. II. kötet: kötelmi jog-családjog-öröklési jog. Bp.,1911, Grill Károly Könyvkiadóvállalata,(Légrády Testvérek Könyvnyomda-ny.), 840 p. Harmadik kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, a 30/31. oldal kijár,530-543. oldalak között laza, kissé sérült fűzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, névbejegyzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
12,01
EUR
,
14,04
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
Refresh
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V. kötet: 1913-1926. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1928, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval.   Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki.   Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével.   Ritka!
15689.

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V. kötet: 1913-1926. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1928, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
6,01
EUR
,
7,02
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
Refresh
Magyarország Alaptörvénye. Bp., 2018, Magyar Közlöny. Kiadói kartonált papírkötés.
15690.

Magyarország Alaptörvénye. Bp., 2018, Magyar Közlöny. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
3,00
EUR
,
3,51
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
Refresh
Az 1884. évi szeptember hó 27-ére hirdetett Országgyűlés Képviselőházának jegyzőkönyvei. I. kötet. 1 - 129. ülés. (1884. szept. 27-1885. május. 21.) Országgyűlés Nyomtatványai. Bp., 1885, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+384 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel./Half-linen-binding, with office stamps, with little bit worn cover. In Hungarian language.
15691.

Az 1884. évi szeptember hó 27-ére hirdetett Országgyűlés Képviselőházának jegyzőkönyvei. I. kötet. 1 - 129. ülés. (1884. szept. 27-1885. május. 21.) Országgyűlés Nyomtatványai. Bp., 1885, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+384 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel./Half-linen-binding, with office stamps, with little bit worn cover. In Hungarian language.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
9,01
EUR
,
10,53
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
Refresh
Magyarországi rendeletek tára. Negyvenedik folyam. 1906. II. kötet. Bp.,1907, Pesti Könyvnyomda Rt., 1229-2603 p. Korabeli kopottas félvászon-kötés, de belül jó állapotban.
15692.

Magyarországi rendeletek tára. Negyvenedik folyam. 1906. II. kötet. Bp.,1907, Pesti Könyvnyomda Rt., 1229-2603 p. Korabeli kopottas félvászon-kötés, de belül jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
100 HUF
0,30
EUR
,
0,35
USD
Number of bids:
2
Minimum bid:
200 HUF
Refresh
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Első rész. Közjog, szervezet, statisztika. Budapest, 1897, Athenaeum Rt.,833p. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban
15693.

Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Első rész. Közjog, szervezet, statisztika. Budapest, 1897, Athenaeum Rt.,833p. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
100 HUF
0,30
EUR
,
0,35
USD
Number of bids:
2
Minimum bid:
200 HUF
Refresh
Nagy Lajos: Tanúbizonyítás a büntetőperben. Állam- és Jogtudományi Intézet Tudományos Könyvtára 24. Bp.,1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 661+1 p.. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 1100 példányban.
15694.

Nagy Lajos: Tanúbizonyítás a büntetőperben. Állam- és Jogtudományi Intézet Tudományos Könyvtára 24. Bp.,1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 661+1 p.. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 1100 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
5,41
EUR
,
6,32
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
Refresh

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

375. Auction:
From 28 July to 5 August
Payment deadline is 21 August
Viewing: From 3 to 6 August

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment