Books: Judaica

Number of items: 41

Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen. Bp.,1984, Református Zsinati Iroda. Kiadói papírkötés. Reprint!
17419.

1 000 HUF
17420.

1 200 HUF
A Dohány utcai zsinagóga. Szerk.: Rappai Zsuzsa. Bp., 1984, Tájak-Korok-Múzeumok, 16 p. Kiadói papírkötés.
17421.

800 HUF
Bánóczi József (szerk.) : Évkönyv. Bp., 1914, az Izr. Magyar Irodalmi társulat kiadása. Aranyozott félvászon kötésben
17422.

2 000 HUF
A Talmud magyarul. Ford.: Luzsénszky Alfonz. Bp., 1942, Stádium. Tizenegyedik kiadás. Kiadói papírkötés,sérüléssel  A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
17423.

2 000 HUF
Mezei András: Adorno. Zsidó versek. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bp., 1994, Belvárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés műanyag védőborítóban.
17424.

1 200 HUF
Dr. Bacher Vilmos: Ábrahám ibn Ezrá mint grammatikus és a Budapesti Országos Rabbiképző-Intézet értesítője az 1880-1881-iki tanévről. Bp., 1881., félvászon-kötés
17425.

3 000 HUF
Cecil Roth: Zsidó középkor. Javne Könyvek 11. Bp.,[1943.], Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 163 p. Kiadói kartonált papírkötés.
17426.

2 000 HUF
Kolligátum: dr. Blau Lajos: Tanulmányok a Biblia bevezetés köréből, A Budapesti Országos Rabbiképző-Intézet Értesítője az 1893-4-iki tanévről, Dr. Ludwig Blau: Jahresbericht der Landes-Rabbinerschule in Budapest für das schuljahr 1893-4 és egy azonosítatlan mű. Bp., 1984., vászonkötéses, kopott borító és helyenként foltos lapok
17427.

3 000 HUF
Veress D. Csaba: Adatok a zsidóság Veszprém megyében a II. világháború idején lejátszódott tragédiájához. Légi harctevékenység a Balaton térségében. Veszprém, 1983, Pannon Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. + 1 (melléklet: Adalékok a veszprémi zsidóság történetéhez, 7 p.)Kiadói papírkötés. Jó állapotú.
17428.

1 400 HUF
Zsidókérdés Kelet- és Közép-Európában. Bp., 1985. ÁJK. Kiadói papírkötésben
17429.

4 000 HUF
3 db régi imakönyv, két nyelvűek (héber/magyar és német), kopottas vászonkötésben, némely sérült gerinccel, festett lapélekkel
17430.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF