https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 205

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Tanulmányok Erdély történetéről. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai. Kiadói kartonált papírkötés.
15719.

Tanulmányok Erdély történetéről. Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10. Szerk.: Rácz István. Debrecen, 1988, Csokonai. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
1
Hiányzó lapok 1956 történetéből. Szerk.: Vjacseszlav Szereda, Alekszandr Sztikalin. Dokumentumok a volt SZKP KB levéltárából. Bp., 1993, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben.
15720.

Hiányzó lapok 1956 történetéből. Szerk.: Vjacseszlav Szereda, Alekszandr Sztikalin. Dokumentumok a volt SZKP KB levéltárából. Bp., 1993, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
0
Nagy László: A török világ végnapjai Magyarországon. (Históriai mozaikok.) Bp.,1986, Zrínyi. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben
15721.

Nagy László: A török világ végnapjai Magyarországon. (Históriai mozaikok.) Bp.,1986, Zrínyi. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,24
EUR
,
3,53
USD
Number of bids:
4
Mémoires de madame la duchesse dAbrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, lEmpire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.
15722.

Mémoires de madame la duchesse d'Abrantes ou Souvenirs historiques sur Napoléon, la Révolution, le Directoire, le Consulat, l'Empire et la Restauration Paris, 1831-1837 De L. Mame. 16 kötet a 18 ból. Korabeli egészvászon kötésben. Francia nyelven. / 16 of 18 volumes. Full linen binding, in good condition. In French language.

 
Sold
Starting price:
22 000 HUF
59,46
EUR
,
64,71
USD
Number of bids:
1
Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
15723.

Emlékkönyv a Hóman-Szekfű-Kerényi szerkesztésében kiadott egyetemes történet megjelenése alkalmából. Bp., Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
2
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány nagyon kevés lapon ceruzás firkával.
15724.

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány nagyon kevés lapon ceruzás firkával.

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban./ Articles of Law made at the Hungarian Parliement in 1848. Košice/Kaschau/Kassa, 1848, Károly Wefer, 56 p. Paperbinding, in Hungarian language. Uncut. In good condition.
15725.

1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után. Kassa, (1848), Wefer Károly-ny., 56 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borítón gróf Batthyány Lajos, a hátsón Kossuth Lajos fametszetes arcképével, címlapon a fametszetes magyar címerrel. Felvágatlan példány. Jó állapotban./ Articles of Law made at the Hungarian Parliement in 1848. Košice/Kaschau/Kassa, 1848, Károly Wefer, 56 p. Paperbinding, in Hungarian language. Uncut. In good condition.

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
1
Dr. Szántó Konrád: Az 1956-os forradalom és katolikus egyház. Miskolc, é.n., Szent Maximilian. A szerző, Szántó Konrád (1920-1999) által dedikált és dátumozott! Kiadói papírkötés. Jó állapotban
15726.

Dr. Szántó Konrád: Az 1956-os forradalom és katolikus egyház. Miskolc, é.n., Szent Maximilian. A szerző, Szántó Konrád (1920-1999) által dedikált és dátumozott! Kiadói papírkötés. Jó állapotban

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
1
1995 Fehér Géza: Balkáni és oszmán ötvösség. I. rész: ezüstcsészék. Különlenyomat a Keletkutatás,1995/ősz számából, fekete-fehér fotókkal, 81-101 p.  A szerző, Fehér Géza (1917-2005) turkológus, történész, régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval.
15727.

1995 Fehér Géza: Balkáni és oszmán ötvösség. I. rész: ezüstcsészék. Különlenyomat a Keletkutatás,1995/ősz számából, fekete-fehér fotókkal, 81-101 p. A szerző, Fehér Géza (1917-2005) turkológus, történész, régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,32
EUR
,
4,71
USD
Number of bids:
1
Rákóczi kiáltványa a keresztény világhoz a szabadságharc okairól és céljairól. Bp., 1976, Helikon. Volt könyvtári példány. Kiadói egészvászon-kötés.
15728.

Rákóczi kiáltványa a keresztény világhoz a szabadságharc okairól és céljairól. Bp., 1976, Helikon. Volt könyvtári példány. Kiadói egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Dr. Szombath Tibor: Trianoni határváros díszsisakos rendőrrel. Trianon és Nagykanizsa képeslapokon. Nagykanizsa, 2004, Dr. Szombath Tibor. Kiadói papírborításban.
15729.

Dr. Szombath Tibor: Trianoni határváros díszsisakos rendőrrel. Trianon és Nagykanizsa képeslapokon. Nagykanizsa, 2004, Dr. Szombath Tibor. Kiadói papírborításban.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
Antalffy Gyula: Reformkori magyar városrajzok. Budapest, 1982, Panoráma. Az illusztrációkat Antalffy Gyula és Erdőkürti Zsuzsanna készítették. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborító kissé szakad, foltos.
15730.

Antalffy Gyula: Reformkori magyar városrajzok. Budapest, 1982, Panoráma. Az illusztrációkat Antalffy Gyula és Erdőkürti Zsuzsanna készítették. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborító kissé szakad, foltos.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment