Books: Travelling, Local History

Number of items: 187

Joseph Vallardi: Itinéraire dItalie ou Description des Voyages par les routes plus fréquentées aux principales villes dItalie. Milan, 1833, Pierre et Joseph Vallardi, 1 (Carte dell Italia) t.+LXXIX+428 p.+14 (térképek)+1 (Quardro Geomatrico Delle Distanze) t. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban./  In French language. Paperbinding, with worn cover, and damaged spine.
15000.

8 000 HUF
Schweiger-Lerchenfeld, Amand: Afrika. Der dunkle Erdtheil im Lichte unserer Zeit. Wien-Pest-Leipzig, 1886., A. Hartlebens Verlag, VI+2+952 p.+XVIII (térképek, közte kihajthatóak is) t.+2 (litografált, színes képtábla. Rengeteg szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal és rengeteg egészoldalas feket-fehér képtáblákkal. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy lyukas lappal és az egyik képtáblán papírnyomokkal.
15001.

Schweiger-Lerchenfeld, Amand: Afrika. Der dunkle Erdtheil im Lichte unserer Zeit. Wien-Pest-Leipzig, 1886., A. Hartleben's Verlag, VI+2+952 p.+XVIII (térképek, közte kihajthatóak is) t.+2 (litografált, színes képtábla. Rengeteg szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal és rengeteg egészoldalas feket-fehér képtáblákkal. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy lyukas lappal és az egyik képtáblán papírnyomokkal.

4 000 HUF
15002.

4 000 HUF
15003.

2 800 HUF
7,57
8,24
Dr. Borsy Zoltán: A Nyírség természeti földrajza. Földrajzi Monográfiák. V. köt. Bp.,1961., Akadémiai Kiadó, 227 p+14 (Fekete-fehér képtáblák, 56 képpel.)+5 (térkép melléklet) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal, táblázatokkal, térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.  Megjelent: 850 példányban.
15004.

1 800 HUF
15005.

3 600 HUF
9,73
10,59
Dienes Adorján: Regélő romok. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. II., bővített kiadás. Rudas könyvkötő egészvászon-kötése, sérült gerinccel.
15006.

2 000 HUF
Cholnoky Jenő: Égen, földön. A Földközi tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,szép állapotban
15007.

5 000 HUF
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kis kopásokkal
15008.

4 000 HUF
Ossendowski, F[erdynand Antoni]: Állatok, emberek és istenek. Fordította: Sajó Aladár. Bp., én., Franklin-Társulat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, ex librissel.
15009.

3 000 HUF
Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Magyar Földrajzi Társaság. Fordította: Dr. Balassa József. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói fűzött egészvászon, 231 p. jó állapotban, gerinc kissé kopott
15010.

2 200 HUF
5,95
6,47
30
15011.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF