Military

Number of items: 62

1917.V.26 I. világháború K.u.K. Kanonenbatterie (tüzérség) katonájának tábori postai levele, Isonzo Armee 1915 dombornyomott díszes fejléces papíron. Részletesen ír az olasz csapatok ellen vívott hegyvidéki harcokról: (...) A... számú magaslaton annyi halott fekszik, hogy nem lehet a követ sem látni tőlük. Képzeld el, olyan nagy területen mint a Marcibányi tér fekszik kb. 5600 halott. Mikor jöttek előre, a 30-asok úgy lőttek arra dombra, hogy egy füstfelhőbe volt az egész. (...) Sok más egyéb érdekes részlettel. 3 kézzel írt oldal, eredeti borítékon a tüzérségi alakulat bélyegzőjével, apró szakadással.
12748.

1917.V.26 I. világháború K.u.K. Kanonenbatterie (tüzérség) katonájának tábori postai levele, Isonzo Armee 1915 dombornyomott díszes fejléces papíron. Részletesen ír az olasz csapatok ellen vívott hegyvidéki harcokról: " (...) A... számú magaslaton annyi halott fekszik, hogy nem lehet a követ sem látni tőlük. Képzeld el, olyan nagy területen mint a Marcibányi tér fekszik kb. 5600 halott. Mikor jöttek előre, a 30-asok úgy lőttek arra dombra, hogy egy füstfelhőbe volt az egész. (...)" Sok más egyéb érdekes részlettel. 3 kézzel írt oldal, eredeti borítékon a tüzérségi alakulat bélyegzőjével, apró szakadással.

3 000 HUF
11
1946-48 5 db MNH egység jelvény. Zománcos.
12749.

1 400 HUF
cca 1940 M. kir. 3. honvéd hegyi zászlóalja aknavető század karpaszományos honvéd dögcédula 7,5x5,5 cm
12750.

3 000 HUF
1916 M. kir. 5. honvéd lovashadosztály 127. sz. hadosztályparancsnoksági parancs, kézzel írt, br. Apór altábornagy nevével a parancs alján. Szabadságolási témában, gyógyszerekkel és élelmiszerekkel való ellátásról, részben magyar, részben német nyelven, hajtásnyommal, kisebb szakadássokkal, két oldal
12751.

1 800 HUF
9 db vegyes katonai és vasutas gomb tétel
12752.

2 200 HUF
5,95
6,47
1916 I. világháborús katona fronton vezetett naplója, benne az állomáshelyekkel, néhány történéssel a fronton, haza írt feljegyzésekkel, egyéb bejegyzésekkel, katona naptárban. Tele írva
12753.

8 000 HUF
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki díszítmény, posztóköpeny hajtókájára, 1 pár, jó állapotban, h: 12 cm
12754.

12 000 HUF
32,43
35,29
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki díszítmény, zubbony hajtókájára, 1 pár, jó állapotban, h: 7,5 cm
12755.

12 000 HUF
32,43
35,29
Aranyszállal hímzett nemzetőr tábornoki karjelzés, posztóköpeny vagy zubbony ujjára, jó állapotban, d: 10 cm
12756.

20 000 HUF
54,05
58,82
12757.

2 000 HUF
cca 1860-1890 6 db, katonákat ábrázoló vizitkártya vegyes minőségben / soldiers on vintage photos
12758.

2 000 HUF
9
cca 1860-1890 4 db, katonákat ábrázoló vizitkártya / soldiers on vintage photos
12759.

2 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF