Militaria

Number of items: 35

31643.

10 000 HUF
29,50
33,00
31644.

10 000 HUF
29,50
33,00
1898. Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR) Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2 NMK 249.
31645.

1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2 NMK 249.

2 000 HUF
5,90
6,60
1908. Katonai Jubileumi Kereszt aranyozott Br kitüntetés mellszalagon T:2 Hungary 1908. Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces gold plated Br decoration with ribbon C:XF NMK 269.
31646.

1908. "Katonai Jubileumi Kereszt" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon T:2 Hungary 1908. "Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces" gold plated Br decoration with ribbon C:XF NMK 269.

4 000 HUF
11,80
13,20
1914. A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel Ag, zománcozott kitüntetés mellszalagon, eredeti, rendkívül jó állapotban lévő BACHBUCH A. - CS. ÉS KIR. UDVARI ÉKSZERÉSZ tokban T:1- zománchiba  Hungary 1914. Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration Ag decoration on ribbon, in original BACHBUCH A. - CS. ÉS KIR. UDVARI ÉKSZERÉSZ case C:AU enamell error NMK 283.
31647.

1914. "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel" Ag, zománcozott kitüntetés mellszalagon, eredeti, rendkívül jó állapotban lévő "BACHBUCH A. - CS. ÉS KIR. UDVARI ÉKSZERÉSZ" tokban T:1- zománchiba Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration" Ag decoration on ribbon, in original "BACHBUCH A. - CS. ÉS KIR. UDVARI ÉKSZERÉSZ" case C:AU enamell error NMK 283.

50 000 HUF
147,49
165,02
1914. Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem peremén jelzett Ag kitüntetés modern mellszalagon. Szign.: Leisek T:2 ph. Hungary 1914. Silver Gallantry Medal, 1st Class Ag decoration, hallmarked on edge, with modern ribbon. Sign: Leisek C:XF  NMK 131.
31648.

1914. "Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremén jelzett Ag kitüntetés modern mellszalagon. Szign.: Leisek T:2 ph. Hungary 1914. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" Ag decoration, hallmarked on edge, with modern ribbon. Sign: Leisek C:XF NMK 131.

18 000 HUF
53,10
59,41
1914. Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: Tautenhayn T:1-,2 kis patina Hungary 1914. Silver Gallantry Medal, IInd Class Ag decoration without hallmark, without ribbon. Sign.: Tautenhayn C:AU,XF small patina NMK 133.
31649.

1914. "Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: Tautenhayn T:1-,2 kis patina Hungary 1914. "Silver Gallantry Medal, IInd Class" Ag decoration without hallmark, without ribbon. Sign.: Tautenhayn C:AU,XF small patina NMK 133.

5 000 HUF
14,75
16,50
1915. A Nemzeti Áldozatkészség Szobra aranyozott, zománcozott Br gomblyukjelvény + Tájékoztató a Nemzeti Áldozatkészség Szobra megalkotásával indított hadi jótékony-czélú mozgalom országos szervezéséhez (10x18,5mm) T:2
31650.

1915. "A Nemzeti Áldozatkészség Szobra" aranyozott, zománcozott Br gomblyukjelvény + "Tájékoztató a Nemzeti Áldozatkészség Szobra megalkotásával indított hadi jótékony-czélú mozgalom országos szervezéséhez" (10x18,5mm) T:2

3 000 HUF
8,85
9,90
1915. Sebesültet ápoló nővért ábrázoló kétoldalas Br emlékérem, hátlapon BETHLEN TÉRI M. KIR. HONVÉD HADIKÓRHÁZ 1914. OKT. 29. 1915. OKT. 29. gravírozással, HUGUENIN gyártói jelzéssel (50mm) T:1
31651.

1915. Sebesültet ápoló nővért ábrázoló kétoldalas Br emlékérem, hátlapon "BETHLEN TÉRI M. KIR. HONVÉD HADIKÓRHÁZ 1914. OKT. 29. 1915. OKT. 29." gravírozással, "HUGUENIN" gyártói jelzéssel (50mm) T:1

4 000 HUF
11,80
13,20
1916. A Polgári Hadi Érdemkereszt III. osztálya zománcozott, jelzett Ag kitüntetés, a hátlapon koszorún BBA, a tűn BACHBRUCH gyártói jelzéssel (46x46mm) T:1- / Hungary 1916. War Cross for Civil Merit, IIIrd Class enamelled, hallmarked Ag decoration, with BBA makers mark on the reverse side of the wreath and BACHBRUCH on the needle (46x46mm) C:AU  NMK 290.
31652.

1916. "A Polgári Hadi Érdemkereszt III. osztálya" zománcozott, jelzett Ag kitüntetés, a hátlapon koszorún "BBA", a tűn "BACHBRUCH" gyártói jelzéssel (46x46mm) T:1- / Hungary 1916. "War Cross for Civil Merit, IIIrd Class" enamelled, hallmarked Ag decoration, with "BBA" maker's mark on the reverse side of the wreath and "BACHBRUCH" on the needle (46x46mm) C:AU NMK 290.

50 000 HUF
147,49
165,02
1916. Károly - Csapatkereszt cink kitüntetés mellszalaggal + Magyarország 1929-1945. Magyar Háborús Emlékérem ezüstözött Br emlékérem (37mm) T:2-,3 Hungary 1916. Karl Troop Cross zinc decoration with ribbon + Hungary 1929-1945. Hungarian War Memorial Medal ezüstözött Br emlékérem (37mm) C:VF,F
31653.

1916. "Károly - Csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal + Magyarország 1929-1945. "Magyar Háborús Emlékérem" ezüstözött Br emlékérem (37mm) T:2-,3 Hungary 1916. "Karl Troop Cross" zinc decoration with ribbon + Hungary 1929-1945. "Hungarian War Memorial Medal" ezüstözött Br emlékérem (37mm) C:VF,F

2 600 HUF
7,67
8,58
1917. Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya jelzett Ag kitüntetés mellszalagon. Szign.: Kautsch T:2 Hungary 1917. Silver Gallantry Medal, 2nd Class hallmarked Ag decoration on ribbon. Sign.: Kautsch C:XF  NMK: 306.
31654.

1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya" jelzett Ag kitüntetés mellszalagon. Szign.: Kautsch T:2 Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class" hallmarked Ag decoration on ribbon. Sign.: Kautsch C:XF NMK: 306.

9 000 HUF
26,55
29,70

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

373. Auction:
Payment deadline is 17 July

374. Auction:
From 7 to 16 July
Payment deadline is 31 July
Viewing: From 13 to 16 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.