Books: Travelling, Local History

Number of items: 121

Lóczy Lajos: A bükkszéki ásványolaj feltárás és az Alföld Északi peremhegységeiben folyó kincstári geológiai kutatások. dr. Noszty Jenő geológusnak dedikált példány. Bp., 1937. Közl nyomda. Térképekkel. Foltos
15012.

2 000 HUF
11
1928 Magyar Művészet IV. évf. 7. sz.: Soproni tematikus szám. Rengeteg képpel illusztrált. Érdekes írásokkal. Bp., Athenaeum. Kiadói papírkötésben.
15013.

2 000 HUF
Imrényi-Szabó Imre: Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Bp.,(1944) , Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága, Pallas nyomda, 5-172 p. A 13. oldaltól fekete-fehér fotó képanyag, képaláírásokkal. Kiadói papírkötésben,sérült gerinccel
15014.

1 000 HUF
15
Körmendi Géza: A tatai fazekasság története. [Tatabánya, 1964.], Komárom m. Tanács VB. Művelődési Osztálya- Népművelési Tanácsadó, 81+15 (illusztrációk)+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. A lektor, Kresz Mária (1919-1989) néprajzkutató, muzeológus névbejegyzésével és a hátsó borító belsején saját kezű jegyzeteivel.
15015.

1 800 HUF
Molnár Márton, Jakab Tibor: Kincsem-tó. A hatvani cukorgyári tavak madárvilága. Hatvan, 2020, Öko-Plan. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban
15016.

6 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VIII. köt.: Az osztrák Tengermellék és Dalmácia. Bp., 1892., M. Kir. Államnyomda, XVI+732 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, kissé dohos.
15017.

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel, kissé dohos, az illusztráció kijár.
15018.

2 000 HUF
Veress D. Csaba: A szegedi vár. Bp.,1986, Zrínyi. Kiadói nylon-kötés, papír védőborítóban, a szerző a szerkesztőjének írt dedikációjával.
15019.

1 200 HUF
Erzsébetváros. Szerk.: Tímár Andor. Bp.,1970,Budapest Főváros VII. Kerületi Tanács VB. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15020.

1 200 HUF
Sebestyén Ádám: A bukovinai andrásfalvi székelyek élete és története Madéfalvától napjainkig. Szekszárd, 1972, Tolna Megyei Tanács VB. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.
15021.

1 400 HUF
Jánoska Antal: Újszász könyve. Zagyva-parti évszázadok. Újszász, 2017. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15022.

3 000 HUF
Víg Vilmosné (szerk.): Magyarország - 1965. Bp., 1965, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborító nélkül. Volt könyvtári példány, laza kötéssel.
15023.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF