Books: Travelling, Local History

Number of items: 121

Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza a vár látogatói számára. Rozsnyó, 1928, Sajó-Vidék. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15000.

9 000 HUF
24,32
26,47
Balogh János: Munkács-vár története. Eredeti adatok alapján, jótékony célokra összeállítá: - -. Szerzői kiadás [Munkács,1910.,Kárpát-ny.], 3-490+6 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal,224-241. oldalak között pótolt, kézzel másolt oldalakkal. Ritka!
15001.

Balogh János: Munkács-vár története. Eredeti adatok alapján, jótékony célokra összeállítá: - -. Szerzői kiadás [Munkács,1910.,"Kárpát"-ny.], 3-490+6 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal,224-241. oldalak között pótolt, kézzel másolt oldalakkal. Ritka!

6 000 HUF
13
15002.

6 000 HUF
15003.

5 000 HUF
Budapesti közlekedése.  Budapest, 1967. Budatepsti Tanács VB. Közlekedési Igazgatósága Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval.   A Fővárosi Villamosvasút, Fáskerti Sándor vezérigazgatójának gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
15004.

8 000 HUF
A budapesti tömegközlekedésének 25 éve. 1945-1970. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása. [Budapest, 1970.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval A BKV vezérigazgatójának, Daczó József (1920-1996) gépelt ajándékozási levelével, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
15005.

8 000 HUF
10
A 100 éves Budapest tömegközlekedésének története. 1873-1973. A Budapesti Közlekedési Vállalat kiadása. [Budapest, 1973.] BKV Aranyozott kiadói vászonkötésben. papír védőborítóval
15006.

5 000 HUF
A Budapesti Közúti Vasút 100 éve. Szerk.: Csuhay Dénes. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
15007.

6 000 HUF
Medvey Lajos-Csányi Károly: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez. Bp., 1939, Mérnökök Nyomdája, 148 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15008.

3 000 HUF
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. 176 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15009.

2 000 HUF
22
Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott félvászon-kötésben, pótolt gerinccel, az előzékek sérültek, egy táblán szakadás és hiány.
15010.

Székelyföld irásban és képben. Az előszót írta: Török Andor Főmunkatársak: Bányai János, Kertész János, Lendvay Ferenc. Szerkesztette Dávid József. Bp., 1941, ,,Kaláka" ny. 373+197 p. 16 t. Kissé foltos, kopottas, aranyozott félvászon-kötésben, pótolt gerinccel, az előzékek sérültek, egy táblán szakadás és hiány.

2 000 HUF
9
Márkosfalvi Orbán István: Marosvásárhely földrajza. Sárospatak, 1943, Kisfaludy László. Kiadói papírkötésben, félig szakadt borítóval.
15011.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF