Books: Religion

Number of items: 52

Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtute  justitiae. Pottendorf, 1664. Hyeronimum Verdussen. 620p. Hozzákötve: Esparza, Martinus de: Quaestiones  de virtutibus  theologicis. Pottendorf, 1668. Hyeronimum Verdussen. 594 + 34p.  A pottendorfi, alsó.ausztriai nyomdát Nádasdy Ferenc gróf 1665-ben vásárolta meg, így a nyomdából számos, az RMK-ban is nyilvántartott környvritkaság került ki az első években. Ezek között készült el a Esparza munkájának ez a két kötete, mely így a magyar könyvészet gyűjtőinek is keresett ritkaság. Korabeli pergamen kötésben, Jó állapotban.
17296.

50 000 HUF
135,14
147,06
17297.

16 000 HUF
43,24
47,06
17298.

8 000 HUF
Josef Johann Nepomuk Pehem (1740-1799): Praelectionum in jus ecclesiasticum universum. methodo discentium utilitati adcommodata congestarum pars II. Viennae, 1791., Antonium Gassler, 781 p. Latin nyelven. Borító nélküli példány, levált címlappal.
17299.

800 HUF
17300.

28 000 HUF
75,68
82,35
17301.

19 000 HUF
51,35
55,88
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé kopott bőrkötésben, címlapon sérülések, első 24 oldalon lap alsó sarkában és utolsó oldalakon lap szélén foltos.
17302.

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé kopott bőrkötésben, címlapon sérülések, első 24 oldalon lap alsó sarkában és utolsó oldalakon lap szélén foltos.

8 000 HUF
40
Mária megsegített. Fogadalmi tárgyak Máriaradnán. I-II. köt. Szerk.: Barna Gábor. Devotio Hungarorum 9. Szeged., 2002, Néprajzi Tanszék. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
17303.

"Mária megsegített." Fogadalmi tárgyak Máriaradnán. I-II. köt. Szerk.: Barna Gábor. Devotio Hungarorum 9. Szeged., 2002, Néprajzi Tanszék. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.

1 400 HUF
Dr. Turchányi Egon: Glóriás Árpádok. Dr. Kornis Gyula előszavával. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1938.] Szent István-Társulat [Stephaneum.] 287 p. + 4 (színes tábla, a táblák előtt feliratozott hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a lapélek felső része festett, kopott borítóval.
17304.

5 000 HUF
Caeremoniale pp. discalceatorum Ordinis sanctissimae Trinitatis redemptionis captivorum primitivam regulam profitentium, juxta antiquum ordinis, et romanum. Ac Sacr. Rit. Congr. Decreta. Correctum, auctum, et emendatum. 2 db rézmetszetű illusztrációval. Hozzákötve: Manuale pp. discalceatorum Ordinis sanctissimae Trinitatis redemptionis captivorum primitivam regulam profitentium. Neapoli, 1861, ex typis Francisci Ferrante et socii. Félvászon kötésben, foltos lapokkal.
17305.

1 200 HUF
17306.

4 000 HUF
Szent Biblia, azaz: Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Ford.: Károli Gáspár. Pest, 1872., Reichard A. és Társa, 894+294 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
17307.

2 000 HUF
22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF