Books: History

Number of items: 108

15713.

1 600 HUF
Sebestyén Gyula: Gesta Hungarorum. A magyar hősmondák öt könyve. I-II. kötet: Őshiedelmek öt regében és Ménrót tíz regében. Kiadta a Folklore Fellows Néphagyományt Kutató Nemzetközi Tudományos Szövetség Magyar Osztálya. Bp.,1925, Kir. Magyar. Egyetemi Nyomda, 121 és 221 p. Kiadói papírkötés, kopottas, ragasztott, felvágatlan állapotban.
15714.

6 000 HUF
15715.

4 800 HUF
12,97
14,12
Tardy Lajos: A tatárországi rabszolgakereskedelem és a magyarok a XIII-XV. században. Körösi Csoma Kiskönyvtár. 17. Bp., 1980., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
15716.

1 400 HUF
11
Gerlei Tamás, Kukla László, dr. Lovász György: Az Ikarus évszázados története. Budapest, 2006, Ráday Galéria Kft. Kereskedelmi forgalomba nem hozható! Fekete-fehér és színes fotókkal, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15717.

2 000 HUF
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941. Száz esztendő emlékei. A bevezetőt dr. Lamotte Károly írta. Budapest, 1941,[Posner-ny.], 71 sztl. lev. + 2 (hasonmás)+2 (térkép) t.+2 térkép-melléklet (Magyarország 1941 július havában-Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41 cm, Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Teljes, a térkép-mellékletek általában hiányoznak!
15718.

1 200 HUF
Bodnár Gáspár: Királyi ajándék vagy tíz szobor nemzetünk nagyjainak. A magyar nép és ifjúság számára. Szatmár, 1898., Lővy Miksa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés. Benne Pázmány Péter, Bethlen Gábor, Hunyadi János, Verbőczy István és másokról szóló írásokkal.
15719.

2 000 HUF
Zsombori Sándor: Ősi jelképek árpád-házi királyaink pénzein. Bp., 2007. Kiadói papírkötésben
15720.

2 000 HUF
Agócs Sándor - Medvigy Endre: Lakitelek 1987 - a magyarság esélyei - a tanácskozás hiteles jegyzőkönyve. Lakitelek, 1991, Antológia-Püski Kiadók. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, védőborító kissé szakadt állapotban
15721.

800 HUF
Miklós Szabó: Auf den Spuren der Kelten in Ungarn. Bp., 1971, Corvina. A kelták nyomában Magyarországon, első német nyelvű kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Néhány lap foltos.
15722.

1 000 HUF
Deák István: A szkíta-hun-magyar (szarvas) nép eredete. Bp., 2007, Magyar Ház. Kiadói papírkötésben.
15723.

2 200 HUF
5,95
6,47
Széchényi László: Mégis kisüt a nap. Ford.: Széchényi Kinga. Bp., 1992., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15724.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF