Historical documents, manuscripts

Number of items: 17

1435 Adóslevél Franciaországi Jehan de Hamnie részéről, melyben kijelenti,hogy tartozása fejében birtokokat ad át Franciaországban az Angol-Francia háborúk idején. Pergamen. Üvegezett keretben / 1435 Debenture of a French nobleman. Pergamin. In glazed frame. 50x26 cm
11875.

80 000 HUF
235,99
264,03
1864 Scitovszky János (1785-1866) bíboros, esztergomi érsek által aláírt levél
11876.

2 600 HUF
7,67
8,58
18
1877 Lajtabruck, Királyhida / Bruck and der Leitha osztrák-magyar határon áthaladó vasútvonal helyszínrajza a Királyhidai vasútállomás rajzával. Nagy méretű litográfia 136 cm x 35 cm / 1877 Kk. priv. österr Staaseisenbahn-Gesellschaft Austrian railways. Lithographic plan of the railways on the Austrian-Hungarian border at Lajtabruck, Királyhida / Bruck an der Leitha. with the railway station of Bruck an der Leitha. 136 cm x 35 cm
11877.

20 000 HUF
59,00
66,01
cca 1890-1920 Boda Ferenc színész (1875-?) 10 db színházi szerződése különféle színházakhoz, valamint családi irathagyatéka, levelei. Színiigazgatók: Nagyszalonta, Krémer Sándor, Pesti Lajos, Kunhegyi Miklós, Pécs, Nádasy József, Debrecen Zilahy Gyula, Kolozsvári Nemzeti Színház: Janovics Jenő, Gyulafehérvár, Heves Béla, Versecz Bokody Antal, Kiskunfélegyháza Baranyai Mihály, Pécs, Somogyi Károly. aláírásaival
11878.

20 000 HUF
59,00
66,01
cca 1900 Justh Gyula választási jelvény, nemzeti színű szalagon, kopottas állapotban, h: 19,5 cm
11879.

3 000 HUF
8,85
9,90
1911 Garami Ernő (1876-1935) szociáldemokrata politikus, az őszirózsás forradalom alatt a Károlyi kormány minisztere, a Népszava főszerkesztője autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak és esztétának a Népszava fejléces papírján. Egy beírt oldal.
11880.

6 000 HUF
17,70
19,80
cca 1920-40 Iskolai használt, beírt füzetek, össz. 4 db. 3 db Szénásy magyar monda irkája, Szent László és Szent István illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon. Borítón szakadásokkal, hiánnyal, kijáró lapokkal. 1 db Vanek magyar gyártmány feliratú, florális motívumú illusztrált borítóval. Jó állapotban +1 db Szénásy magyar monda irkája borító, Mátyás király Gömörben illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon, füzet nélkül!
11881.

800 HUF
2,36
2,64
cca 1925 Feltámadunk irredenta fém lemez, 14×9 cm
11882.

cca 1925 "Feltámadunk" irredenta fém lemez, 14×9 cm

9 000 HUF
26,55
29,70
13
cca 1930 Kiskunhalas vasútállomás bővítésének terve. Óriás leporelló 290x34 cm
11883.

10 000 HUF
29,50
33,00
11884.

1 400 HUF
4,13
4,62
1932 Pécs sz. kir. város Központi temető árkád sírhelyeinek helyszínrajza. Kézi rajz, kartonon. 25x35 cm
11885.

4 200 HUF
12,39
13,86
1936 Márk Lajos (1867-1942) festőművész és feleségének autográf üdvözlő képeslapja, Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak, a Pester Lloyd munkatársának és feleségének küldve Görömböly-Tapolcza fürdőre. Benne említi Gerő kritikáját egy Fränkl Salon-béli kiállításról. Márk Lajos a Fränkel József által alapított és vezetett Fränkel Szalonra gondolhatott, amely 1931 óta a budapesti műkereskedelem egyik központi galériája volt.
11886.

3 800 HUF
11,21
12,54
15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

373. Auction:
Payment deadline is 17 July

374. Auction:
From 7 to 16 July
Payment deadline is 31 July
Viewing: From 13 to 16 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.