Books: Tales

Number of items: 49

17347.

3 000 HUF
Tundraföldi öreg. Szamojéd mesék. Vál. és az utószót írta: Hajdú Péter. Ford.: Pusztay János, Simoncsics Péter. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa.Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17348.

1 400 HUF
A csodálatos fa. Erdélyi szász népmesék. Josef Haltrich gyűjtése. Vál.: Kovács Ágnes. Az utószót írta: Hanni Markel. Ford.: Üveges Ferenc. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón kis szakadással, volt könyvtári példány, egyébként jó állapotban.
17349.

1 000 HUF
Tolvajok kútja. Perzsa népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Simon Róbert. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1963, Európa. 6 egészoldalas illusztrációival. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17350.

1 000 HUF
A cigány meg a sárkány. Püspökladányi cigány mesék. Ford.: Mészáros György, Vekerdi József. Az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla, az illusztrációk Bartha László munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. 6 egészoldalas illusztrációval. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kopott, szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
17351.

1 000 HUF
A lány, aki Rózsát nevetett. Újgörög népmesék. Ford.: Moravcsik Gyuláné, Hadzisz Dimitrisz. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Hadzisz Dimitrisz. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1964, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17352.

1 000 HUF
Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17353.

1 400 HUF
16
Vatka meg Kalmez. Votják mondák és mesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Domokos Péter. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17354.

1 400 HUF
Mesefolyamok óceánja. Szanszkrit mesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vekerdi József. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. 6 színes illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17355.

1 600 HUF
13
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértes Edit. A versbetéteket ford.: Képes Géza. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17356.

1 400 HUF
Ház tetején nyeles edény. Török népek találós kérdései. Vál. és ford.: Mándoki László. Vida Ferenc rajzaival. Bp.,1985,Móra. Kiadói papírkötés.
17357.

1 200 HUF
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, volt könyvtári példány.
17358.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF