Books: Social sciences

Number of items: 26

Dr. Schneller Károly: Kalotaszeg népesedési problémái. Kolozsvár, 1944, Minerva, 40 p. Különlenyomat a Hitel 1944. május-júniusi számából. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. + Csík Lajos - Kállay Ernő: Vércsoportvizsgálatok kalotaszegi községekben. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, kopottas állapotban.
17155.

3 000 HUF
17156.

2 400 HUF
Dr. Mariska Vilmos: Magyar pénzügyi törvényisme. Bp., 1877., Franklin, XIV+464 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal. + Dr. Frigyes Béla: A pénztartozások valorizálása. Bp., 1923., Franklin, 36 p. Kiadói papírkötés, a borító sérült, szakadozott, és leszakadt, lapszéli szakadásokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
17157.

1 600 HUF
Hajdú Péter: Bevezetés az uráli nyelvtudományban. (A magyar nyelv finnugor alapjai. Bp., 1966., Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Hajdú Péter (1923-2002) nyelvész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
17158.

1 800 HUF
Néprajzi Közlemények. X. 1-2. Szerk.: Takács Lajos. Bp., 1965., Néprajzi Múzeum-MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.  Megjelent 450 példányban. Lovakkal és kocsikkal-szekerekkel kapcsolatos néprajzi tanulmányokkal.
17159.

3 000 HUF
17160.

800 HUF
Dr. S. Freud: Pszichoanalizis. Öt előadás a Worcesteri (Mass.) Clark-Univerity alapításának húszéves emlékünnepén. (1909. szeptember.) Ford.: Ferenczi Sándor. Bp., 1919., Dick Mano,(Jókai és Löbl. Nyomda Rt.), 62+2 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, leszakadt borítókkal, az elülső borító hiányzik, foltos.
17161.

Dr. S. Freud: Pszichoanalizis. Öt előadás a Worcesteri (Mass.) Clark-Univerity alapításának húszéves emlékünnepén. (1909. szeptember.) Ford.: Ferenczi Sándor. Bp., 1919., Dick Mano,("Jókai" és Löbl. Nyomda Rt.), 62+2 p. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, leszakadt borítókkal, az elülső borító hiányzik, foltos.

800 HUF
Hutterer Miklós: A germán nyelvek. Bp.,1986, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17162.

2 800 HUF
7,57
8,24
Uráli népek. Nyelvrokonaink kultúrája és hagyományai. Szerk.: Hajdú Péter. Bp.,1975, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
17163.

1 400 HUF
Zádor Imre: Lélekgyógyítás tengereken túl. Egy pszichiáter visszaemlékezései. Bp.,1998, AduPrint. Kiadói kartonált papírkötés.
17164.

800 HUF
Stephan Lermer: Krebs und Psyche. München, 1999, Causa. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
17165.

800 HUF
Shau Wing Chan: Chinese Reader for Beginners with exercises in Writing and Speaking. Stanford,1943.,Stanford Univeristy Press. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17166.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF