Printed Materials

Number of items: 217

1817-1824 Vegyes újság tétel, 3 db:  1817 Magyar Kurir, Nr. 43., 1817. máj. 30., foltos, sérült, hiányos, 331-338 p. Bélyegzéssel.;  1823 Magyar Kurir. XVIII. 1823. márc. 4., szakadt, 137-144 p. Sorsjegyhúzás számaival.;  1824. Hazai s külföldi Tudósítások. 4. 1824. júl. 14. sz., 19-32 p.
13147.

1817-1824 Vegyes újság tétel, 3 db: 1817 Magyar Kurir, Nr. 43., 1817. máj. 30., foltos, sérült, hiányos, 331-338 p. Bélyegzéssel.; 1823 Magyar Kurir. XVIII. 1823. márc. 4., szakadt, 137-144 p. Sorsjegyhúzás számaival.; 1824. Hazai 's külföldi Tudósítások. 4. 1824. júl. 14. sz., 19-32 p.

1 400 HUF
1827 Pales Henrik (1756-1835): Carmen, quo Augustissimae Domus Austriacae in Hungaria Regnantis Tertium Seculum die 3ia Novembris, anni 1827mi completum, Provincia Scholarum Piarum Hungarica celebravit. Pestini, 1827, Typ. Mathiae Trattner de Petróza, latin nyelven, kissé foltos, 8 p.
13148.

1 800 HUF
1827 Pales Henrik (1756-1835): Carmen, quo Augustissimae Domus Austriacae in Hungaria Regnantis Tertium Seculum die 3ia Novembris, anni 1827mi completum, Provincia Scholarum Piarum Hungarica celebravit. Pestini, 1827, Typ. Mathiae Trattner de Petróza, latin nyelven, 8 p.
13149.

1 800 HUF
1831 Antonius Huber: Ode honoribus reverendissimi ac magnifici domini Michaelis Adamkovits, Metrop. Eccl. Strigoniensis canonici,etc. dum superioris per Districum Literarium Posoniensem scholarum et studiorum directoris munus auspicaretur. Ab Academicis Venerabundis de Votissime Sacrata 1831. Posonii, 1831, Typ. Haeredum Belnayanorum, latin nyelven, a sarkain gyűrődéssel, 2 sztl. lev.   Adamkovics Mihály (1778-1845) esztergomi kanonok pozsonyi tankerületi főigazgatói kinevezésére írt óda.
13150.

1 800 HUF
1831 Sermo reverendissimi ac magnifici domini Michaelis Adamkovits, ... ecclesiae Metropolitanae Strigoniensis canonici, ... dum provinciae ejusdem Literariae Gubernacula capesseret, habitus: Posonii die 13 Aprilis 1831. Pozsony, 1831, Typ. Haeredum Belnayanorum, latin nyelven, foltos, 2+9-18 p.  Adamkovics Mihály (1778-1845) esztergomi kanonok pozsonyi tankerület főigazgatói megnyitó beszéde.
13151.

2 800 HUF
7,57
8,24
cca 1848-1849. Nép Barátja előfizetési hirdetés + 1889. 25. Paragrafus, Bp. Erősen szakadozott a hajtások mentén + 1915 Magyar Turfkrónika. Szerk.: Őszi Kornél. Bp., Pallas. Kiadói papírborítóban, kopottas állapotban + cca 1918. Berzeviczy Albert, az MTA egykori elnökének keményhátú fotója, hátulján feliratozva 19x12,5 cm
13152.

cca 1848-1849. "Nép Barátja" előfizetési hirdetés + 1889. 25. Paragrafus, Bp. Erősen szakadozott a hajtások mentén + 1915 Magyar Turfkrónika. Szerk.: Őszi Kornél. Bp., Pallas. Kiadói papírborítóban, kopottas állapotban + cca 1918. Berzeviczy Albert, az MTA egykori elnökének keményhátú fotója, hátulján feliratozva 19x12,5 cm

1 000 HUF
1848 Nagyvárad - A szerelmes pap c. színdarab színházi plakátja kartonra kasírozva, sérülten.36x21 cm
13153.

4 000 HUF
1849. Pesti Hírlap 7 db hiányos száma, kis szakadásokkal
13154.

10 000 HUF
27,03
29,41
13155.

28 000 HUF
75,68
82,35
1858 A Márianosztrai Fegy- és Javítóintézet magyar királyi Helytartótanács által elrendelt vizsgálatának Pápay István által benyújtott jelentésének kivonata, 4p
13156.

5 500 HUF
14,86
16,18
1859 Nővilág, kiadja: Heckenast Gusztáv, illusztráció, üvegezett keretben, 24×17 cm
13157.

3 000 HUF
1861 4-dik szám. Osztályszerinti névjegyzéke képviselőknek. Pest, 1861, Landerer és Heckenast-ny., kis szakadással, hajtásnyommal, 2 sztl. lev. Benne érdekes nevekkel, Teleky László, Jókai Mór, Zichy Antal, Zichy Jenő, Tisza Kálmán, Lónyay Mennyhért, Károlyi János, Károlyi Ede, Madách Imre, Eötvös József, Széchényi Béla, Széchényi Dénes, Andrássy Gyula, Podmaniczky Frigyes, Batthyány Zsigmond, Batthyány István, Ráday Gedeon, Szapáry Géza, ...stb.
13158.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF