Books: Travelling, Local History

Number of items: 188

Ungarn - Magyarország. A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Szerk.: Kain Albert. Bp., 1911., Erdélyi. Német nyelven. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott, dombornyomású, festett egészvászon kötésben,
15000.

6 000 HUF
18,18
19,61
Hungler József: A török kori Veszprém. Veszprém,2009., Lichtneckert András. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
15001.

5 000 HUF
15,15
16,34
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt, 599 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, némileg foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15002.

8 000 HUF
24,24
26,14
15003.

2 000 HUF
6,06
6,54
Dr. Vietórisz István: Tirpákok. Életkép egy város hőskoráról. Nyíregyháza, 1939, Orosz Károly Nyomdaüzeme,109+3 p. Felvágatlan példány. Kiadói papírkötés. Eredeti források alapján dolgozza fel Nyíregyháza történetét a XVIII. sz. második felében, költeményes formában.
15004.

1 400 HUF
4,24
4,58
Lőrincz L. László: Démonok és varázslók Tibetben. Bp.,1988., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. Ritka!
15005.

1 000 HUF
3,03
3,27
Jánosfalvi Sándor István: Székelyhoni utazás a két Homoród mellet. I. köt: Utazás a Külső- vagy Nagy-Homoród mellett. Sajtó alá rendezte: Benczédi Pál. Erdélyi Ritkaságok. 7. Kolozsvár, 1942, Minerva, 157 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15006.

4 000 HUF
12,12
13,07
Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXVIII. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, enyhén kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.Előzéklapon, címlapon és tartalomjegyzékben ceruzás firkával. Magyar és német nyelven./ Statistical yearbook of the capital city of Budapest. XXVIII. Year. 1940. Half-linen-binding, with worn cover, in Hungarian and German languages.
15007.

2 000 HUF
6,06
6,54
Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp.,2001,Helikon. Fekete-fehér fotókkal, és színes táblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
15008.

2 000 HUF
6,06
6,54
19
Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse. Székely András utószavával. Bp.,2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
15009.

2 000 HUF
6,06
6,54
11
Josef Rabl: Illustrirter führer durch Salzburg das Salzkammergut und Berchtesgadner-land mit besonderer Berücksichtigung der Umbgebungen von Salzburg, Ischl, Berchtesgaden, Der Salzkammergut-seen und des Gebietes der Hohen Tauern. Wien-Pest-Leipzig, 1887., Hartlebens Verlag, 16+275+5 p. Német nyelven. Második kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, két kijáró lappal, hiányos térkép-mellékletekkel (csak 1.), Laczkó Jenő ex libris-szével.
15010.

3 000 HUF
9,09
9,80
Josef Rabl: Illustrirter führer durch Steiermark und Krain mit besonderer Berücksichtigung der Alpengebiete von Obersteiermak und Oberkrain. Wien-Pest-Leipzig, 1885., Hartlebens Verlag, 16+275+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti képekkel, képtáblákkal, térképekkel (egy kétoldalas, egy szövegközti) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó térkép mellékletekkel, Laczkó Jenő ex libris-szével.
15011.

Josef Rabl: Illustrirter führer durch Steiermark und Krain mit besonderer Berücksichtigung der Alpengebiete von Obersteiermak und Oberkrain. Wien-Pest-Leipzig, 1885., Hartleben's Verlag, 16+275+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti képekkel, képtáblákkal, térképekkel (egy kétoldalas, egy szövegközti) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó térkép mellékletekkel, Laczkó Jenő ex libris-szével.

3 000 HUF
9,09
9,80

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.