Books: Religion

Number of items: 47

Dr. Angus József: Biblia kézikönyv kalauzul a szent írás tanulmányozásához. Bp., 1876., Hornyánszky Viktor, 4+735 p.+ 1 (térkép) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, a könyv gerince részben elvált a borítótól, a címlap és az első lap, valamint a térkép kijár, néhány lap szélén kis szúrágta lyukakkal. Nagyon ritka!
17234.

5 000 HUF
10
[Joseph Lauber (1744-1810)]: Institutiones theologiae pastoralis compendiosae Josephi Lauber. Tomus I. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1785., Typis Regiae Universitatis Budensis, 9 sztl. lev.+440 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, a gerincen piros aranyozott gerinccel, aranyozott feliratú címkével, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17235.

5 000 HUF
Franz Höger: Sylva Cogitationum Sacrarum Pro Cathedra Seu Conceptus Praedicabiles Ex Praestantissimis Authoribus Collecti. Et In tres Classes divisi. Pars Prima Complectens Dominicas per Annum.; Pars Secunda Complectens Dies Festos per Annum. [Ingolstadt-Augsburg] Ingolstadii-Aug. Vindel., 1749., Sumptibus Joan. Franc. Xav. Cräz Bibliopolae Academici et Thomae Summer, [Johann Franz Xaver Krätz-Thomas Summer], 8 sztl. lev. +307 p. + 2 sztl. lev.+323+3 p. Latin nyelven. Csak Pars Prima, és Pars Secunda. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklap hiányzik, az elülső szennylap szakadt.
17236.

3 000 HUF
Auslegung der christlichen Lehre, oder Unterweisungen in den Grundwahrheiten der Religion. Dritter Band. Aus dem französischen übersetzt von Georg Mayer. Zweite, verbesserte Auflage. Wien., 1786., Mathias Andreas Schmidt, 802 p.+6 sztl. lev. Német nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, aranyozott gerinccel, a gerincen aranyozott feliratú címkével, festett lapélekkel, a fedlapon könyvtári címkével, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval.
17237.

3 000 HUF
[Bossányi Szerafin (1713-1785)]: Seraphinus Bossányi: Sermones Mariani, pro festis celebrioribus totius anni, quondam conscripti, dicti, in honorem Dei genitricis Mariae, regni Hungariae patronae, cum appendice pro aliquibus festis ejusdem regni Hungariae, ... Editio Secunda. Agriae, 1783., Typis Schlae Episcopalis, 6 sztl. lev.+571+1 p.+ 3 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, a gerincen piros, aranyozott feliratú címkével, festett lapélekkel, kopottas borítóval, possessori bejegyzéssel.
17238.

3 000 HUF
[Fleury, Claude (1640-1723)] Abbé Fleury: Histoire Ecclesiastique. Tome Trente-Troisiéme. Depuis lan 1562. jusques á lan 1563. Paris, 1742., Montalant, V+XV-XX+LVI+IX-X+VII-VIII+XIII-XIV+XI-XII+LVII-LXIII+1+527 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, az elején hibás kötéssel.
17239.

[Fleury, Claude (1640-1723)] Abbé Fleury: Histoire Ecclesiastique. Tome Trente-Troisiéme. Depuis l'an 1562. jusques á l'an 1563. Paris, 1742., Montalant, V+XV-XX+LVI+IX-X+VII-VIII+XIII-XIV+XI-XII+LVII-LXIII+1+527 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, az elején hibás kötéssel.

10 000 HUF
27,03
29,41
17240.

28 000 HUF
75,68
82,35
Cäsar Alexander Julietti: Vollständige Predigerbibliothek, oder Sammlung der auserlesensten Predigten, über alle Gegenstände der römischkatholischen Kirche: zu mehrerer Bequemlichkeit, und Erleichterung des Nachsuchens in sechs Abtheilungen geordnet von - -. Erste Abtheilung. Auf die Sonntage. Zweiter Theil. Troppau, 1781. Joseph Georg Traßler-Willhelm Gottlieb Korn, 2 sztl. lev.+343 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, aranyozott gerinccel, a gerincen aranyozott feliratú címkével, festett lapélekkel, foltos lapokkal, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
17241.

3 000 HUF
[François de Sales/Szalézi Szent Ferenc (1567-1622)]: S. Francisci Salesii Episcopi et Principis Genevensis Sermones Familiares de Poenitentia,In Singulas Anni Dominicas. II. Partes. ... Pars I. A Dominica I. Adventus Usque ad Doomincam V. Post Pascha. Augustae Vindel & Oeniponti [Augsburg- Innsbruck], 1769., Josephi Wolff,332+2 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel.
17242.

2 000 HUF
Homiletische Bibliothek für Seelsorger und Prediger. Eilfter Band. St. Pölten, 1879., Franz Xav. Lorenz, 500+4 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, kopottas borítóval, foltos lapokkal.
17243.

1 200 HUF
Murányi János: Bibliai szemlvényxek könyve. Kiadja: a Magyarországi Református Egyetemes Konvent megbízásából az Országos Református Tanáregyesület. Debrecen, 1908., Hegedűs Sándor, 1 t.+VIII+524 p.+3 t+4 p. Kiadói kopott,foltos egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel.
17244.

3 000 HUF
Szepessy Aloiz: Öt esztendőre való nagy böjti szent beszédek mellyeket élő nyelvvel mondott és a lelki tanítók segedelmére kiadott előljáróinak engedelmébűl... Misklocz, 1828. Nemes Szigethy Mihály Cs. kri. Privilegiált Könyvnyomtató betűivel, 471+1+6+1 p. Korabeli kopott, foltos, szakadt papírkötésben, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
17245.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF