Rainer Maria Rilke: Mesék a jó istenről. Ford.: Bartos Zoltán. (Bp.),1921, Pán,(Thália-ny.), 200 p. Átkötött kissé foltos egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, Bor Pál rajzai nélkül. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
Toroquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem. Ford.: Bálinth Gyula. Pest, 1863., (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.), XVI+492 p. Átkötött kopott egészvászon-kötés.
Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Átkötött egészvászon, 132 p.
3 db német nyelvű könyv: Leo M. Tolstoi: Kurze Darlegung des Evangelium. Leipzig, é.n., Reclam. Kartonált papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel. Franz Grillparzer: Die Ahnfrau - Sappho. Grillparzers sämtliche Werke. Fünsfte Ausgabe in 20 Bänden. Vierter Band. Stuttgart, é.n., Cotta. Kiadói vászonkötés, aranyozott gerinccel. Schillergabe. Zeichnungen von Ernst Liebermann. München, É.n., Verlag der Jugendblätter. Kiadói vászonkötés, foltos borítóval. Friedrich Schiller költeményeivel. Gazdagon illusztrált.
A mérleg sorozat 3 kötete:
Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Szathmáry Lajos.;
Samuel Beckett: Proust. Ford.: Osztovics Levente. (Sérült kötéssel, laza lapokkal.);
Jurij Lotman: Puskin. Ford. és a jegyzeteket írta: Gereben Ágnes. Bp.,1987-1988, Európa. Kiadói papírkötés.
Bródy Sándor: A tanítónő. Falusi életkép három felvonásban. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner, 140+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével a címlapon.