https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 253

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Kalevala. Fordító: Rácz István. Helsinki, 1976., Fordító saját kiadása. Könyvkereskedői forgalomba nem került. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.   A szerző, Rácz István (1908-1998) műfordító által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált. Ritka!
17345.
 

Kalevala. Fordító: Rácz István. Helsinki, 1976., Fordító saját kiadása. Könyvkereskedői forgalomba nem került. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban. A szerző, Rácz István (1908-1998) műfordító által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált. Ritka!

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
35
Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, Vöröss János Könyvtárából bebélyegzéssel, névbejegyzéssel, jó állapotban. Ritka!
17346.
 

Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, "Vöröss János Könyvtárából" bebélyegzéssel, névbejegyzéssel, jó állapotban. Ritka!

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
61
Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. II. köt. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Gál István. Erdélyi Ritkaságok. 13. Kolozsvár, [1944.], Minerva, 164 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17347.
 

Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. II. köt. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Gál István. Erdélyi Ritkaságok. 13. Kolozsvár, [1944.], Minerva, 164 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,12
EUR
,
13,07
USD
Number of bids:
0
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,)Pesti Napló,(Hornyánszky-ny, 140 p.+ 1 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. 10 egészoldalas táblával, előttük feliratos hártyapapírral. Kiadói egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.
17348.
 

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1909,)Pesti Napló,(Hornyánszky-ny, 140 p.+ 1 t. Szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal gazdagon illusztrálva. 10 egészoldalas táblával, előttük feliratos hártyapapírral. Kiadói egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen, kissé kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
0
Lándor Tivadar(szerk.): Vörösmarty-album. A költő válogatott költeményei. Csongor és Tünde. Húsz színes műmelléklettel és számos szövegképpel. Bp.,én.,Pesti Napló, (Franklin.) A Pesti Napló Előfizető számára készült kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben.
17349.
 

Lándor Tivadar(szerk.): Vörösmarty-album. A költő válogatott költeményei. Csongor és Tünde. Húsz színes műmelléklettel és számos szövegképpel. Bp.,én.,Pesti Napló, (Franklin.) A Pesti Napló Előfizető számára készült kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
7,27
EUR
,
7,84
USD
Number of bids:
0
Magyar Nagy Lexikon. 1-19.+Művek Lexikon 1-3.+Kronológia 1-2. Teljes sorozat. Bp., 1993-2006, Akadémiai Kiadó. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17350.
 

Magyar Nagy Lexikon. 1-19.+Művek Lexikon 1-3.+Kronológia 1-2. Teljes sorozat. Bp., 1993-2006, Akadémiai Kiadó. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
2
1943 A Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesületének hetvenöt éve 1867-1942. Bp., 1943, Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesülete. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Horthy Miklós, és Horthy István képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, laza,kissé sérült fűzéssel, ajándékozási sorokkal.
17351.
 

1943 A Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesületének hetvenöt éve 1867-1942. Bp., 1943, Magyar Királyi Postamesterek és Postamesteri Alkalmazottak Országos Önsegélyező és Nyugdíjegyesülete. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Horthy Miklós, és Horthy István képpel. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, laza,kissé sérült fűzéssel, ajándékozási sorokkal.

 
Sold
Starting price:
1 200 HUF
3,64
EUR
,
3,92
USD
Number of bids:
1
Boromisza Jenő: Arany János, mint esztétikus. Versecz, 1910., Özv. Kirchner J. E.-féle Műintézet, 31+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, intézményi bélyegzővel.
17352.
 

Boromisza Jenő: Arany János, mint esztétikus. Versecz, 1910., Özv. Kirchner J. E.-féle Műintézet, 31+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, intézményi bélyegzővel.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
9,09
EUR
,
9,80
USD
Number of bids:
0
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1989, Pytheas Kft, Franklin Nyomda,16 sztl. lev. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. 1947-es Nyugat kiadás reprint kiadása. Illetménykötet az Országos Könyvbarát Kör tagjainak. Kereskedelmi forgalomba nem került.
17353.
 

Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1989, Pytheas Kft, Franklin Nyomda,16 sztl. lev. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. 1947-es Nyugat kiadás reprint kiadása. Illetménykötet az Országos Könyvbarát Kör tagjainak. Kereskedelmi forgalomba nem került.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Ottlik Géza-Hugh Kelsey: Kalandos hajózás a bridzs ismeretlen vizein. Fordította: Homonnay Géza, Kelen Károly. Bp.,1997, Európa. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17354.
 

Ottlik Géza-Hugh Kelsey: Kalandos hajózás a bridzs ismeretlen vizein. Fordította: Homonnay Géza, Kelen Károly. Bp.,1997, Európa. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
0
Goethe: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. Bp.,1958, Magyar Helikon. Első, magyar nyelvű, teljes kiadás. Kiadói selyemkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (1420/1383.) példányban. Magyar Helikon, fülszöveges könyvjelzővel.
17355.
 

Goethe: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. Bp.,1958, Magyar Helikon. Első, magyar nyelvű, teljes kiadás. Kiadói selyemkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Számozott (1420/1383.) példányban. Magyar Helikon, fülszöveges könyvjelzővel.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Ady Endre: Ady Endre válogatott versei. Válogatta Dóczy Lajos. Illusztrálta Jaschik Álmos. Bp.,1921, Pallas, 234+2 p. + 8 t. (Jaschik Álmos színes, feliratos hártyapapírral védett illusztrációi). Félbőr-kötésben, kopott borítóval, pótolt gerincel.
17356.
 

Ady Endre: Ady Endre válogatott versei. Válogatta Dóczy Lajos. Illusztrálta Jaschik Álmos. Bp.,1921, Pallas, 234+2 p. + 8 t. (Jaschik Álmos színes, feliratos hártyapapírral védett illusztrációi). Félbőr-kötésben, kopott borítóval, pótolt gerincel.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
8,48
EUR
,
9,15
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment