Historical documents, manuscripts

Number of items: 37

1914. Budapest, levél az Orsz. Hadsegélyző Bizottság népjóléti albizottságától kolera járvány ügyében
12022.

3 000 HUF
1918 Földműves katonák részére való majdani földosztásról szóló hirdetmény. Búza Barna a Károlyi kormány földművelésügyi miniszterének hirdetménye Bp., Pallas, 39x52 cm
12023.

8 000 HUF
1919 Tanácsköztársasági hirdetmény kézipoggyászban való élelmiszer szállításról 49x64 cm
12024.

4 000 HUF
cca 1920-40 Iskolai használt, beírt füzetek, össz. 4 db. 3 db Szénásy magyar monda irkája, Szent László és Szent István illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon. Borítón szakadásokkal, hiánnyal, kijáró lapokkal. 1 db Vanek magyar gyártmány feliratú, florális motívumú illusztrált borítóval. Jó állapotban +1 db Szénásy magyar monda irkája borító, Mátyás király Gömörben illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon, füzet nélkül!
12025.

1 000 HUF
cca 1925 Maradhat ez így? Nem! Nem! Soha! - irredenta alumínium táblácska, kiadja a Magyar Nemzeti Szövetség, kis kopásnyomokkal, 8×6 cm
12026.

cca 1925 "Maradhat ez így? Nem! Nem! Soha!" - irredenta alumínium táblácska, kiadja a Magyar Nemzeti Szövetség, kis kopásnyomokkal, 8×6 cm

8 000 HUF
1926 Háry Gyula (1864-1946) festőművész saját kézzel írt levele egy újság szerkesztőjének, melyben megköszöni díjazását és megküldi fényképét
12027.

3 000 HUF
1928 Kossuth-zarándoklat amerikai útjának menükártyái az S.S. Olympic (1 db), és az S.S. Majestic (2 db) tengerjárókról, borítékkal, 21x12 cm és 15,5x10,5 cm közötti méretben
12028.

6 000 HUF
cca 1930 2 db emlékkönyv rajzokkal vegyes állapotban
12029.

2 000 HUF
12030.

2 000 HUF
1934-1967 Régi emlékkönyv, bejegyzésekkel, kopott vászon-kötésben.
12031.

1 000 HUF
1935. Budapest, levél Dr. Heller Bernát professzor úrnak valószínűleg Hatvany Lajostól
12032.

3 000 HUF
1938-39 Magyar Adorján (1887-1978) magyar őstörténet kutató levelei Arany Bálinthoz. 8 db, részben rovásírással írt kézírásos levél. Magyar Adorján elmélete szerint a magyarok nem vándoroltak, hanem végig itt voltak a Kárpát-medencében. Arany Bálint (1901-1987) magyar gépészmérnök, FKGP politikus, a németellenes Magyar Közösség tagja, melyben való részvételéért koncepciós perben elitélték a háború után.
12033.

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF