https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Historical documents, manuscripts

Number of items: 37

Auction is over! Item soon called at the auction hall
cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata című művének egy lapja (Unum conditum stb.), papír, a kötési oldala sérült, több kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.
12010.

cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) "Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata" című művének egy lapja ("Unum conditum" stb.), papír, a kötési oldala sérült, több kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
cca 1400-1500 Ókori római történelmi tárgyú, azonosítatlan német nyelvű krónika három lapja, különféle események és személyek említésével (Cambyses, Hannibal, Titus Manlius Torquatus, cannae-i csata, stb.), papír, szélein sérülésekkel, összesen 6 p.
12011.

cca 1400-1500 Ókori római történelmi tárgyú, azonosítatlan német nyelvű krónika három lapja, különféle események és személyek említésével (Cambyses, Hannibal, Titus Manlius Torquatus, cannae-i csata, stb.), papír, szélein sérülésekkel, összesen 6 p.

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
1654 Azonosítatlan személy levele Körmöcbánya város főbírájának különféle hivatali ügyekben, német nyelven, a külzeten címeres gyűrűpecséttel /  1654 Letter written by an unidentified person and sent to the judge of Kremnica regarding various official matters, written in German, with vax seal on the outside
12012.

1654 Azonosítatlan személy levele Körmöcbánya város főbírájának különféle hivatali ügyekben, német nyelven, a külzeten címeres gyűrűpecséttel / 1654 Letter written by an unidentified person and sent to the judge of Kremnica regarding various official matters, written in German, with vax seal on the outside

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
18
1697 Levél Paar Károly Józsefnek, az osztrák örökös tartományok főpostamesterének Franz Martin von Clar budai postamestertől. Clar a levélben Paar közbenjárását kéri a közte és a budai püspök közötti házvásárlási vita elintézésében. Nyolc német nyelven beírt oldal. / 1697 Letter from the postmaster of Buda Franz Martin von Clar to duke Carl Joseph von Paar with a reqest for intervention of Paar in a debated house-contract between Clar and the bishop of Buda. 8 pages in German. Nagyra
12013.

1697 Levél Paar Károly Józsefnek, az osztrák örökös tartományok főpostamesterének Franz Martin von Clar budai postamestertől. Clar a levélben Paar közbenjárását kéri a közte és a budai püspök közötti házvásárlási vita elintézésében. Nyolc német nyelven beírt oldal. / 1697 Letter from the postmaster of Buda Franz Martin von Clar to duke Carl Joseph von Paar with a reqest for intervention of Paar in a debated house-contract between Clar and the bishop of Buda. 8 pages in German. Nagyra

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
1823 Báró Podmaniczky Sándor (1758-1830) saját kézzel aláírt nyilvántartása gróf Wartensleben Károly adósságáról, szép állapotban
12014.

1823 Báró Podmaniczky Sándor (1758-1830) saját kézzel aláírt nyilvántartása gróf Wartensleben Károly adósságáról, szép állapotban

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
3
1869 Andrássy Gyula (1823-1890) miniszterelnök és honvédelmi miniszter (1867-1871) 155 sz., a magyar véderőről szóló honvédelmi miniszteri körlevele, felvágatlan, 4 sztl. lev.
12015.

1869 Andrássy Gyula (1823-1890) miniszterelnök és honvédelmi miniszter (1867-1871) 155 sz., a magyar véderőről szóló honvédelmi miniszteri körlevele, felvágatlan, 4 sztl. lev.

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
1
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. 1849. február 26-27.-től (kápolnai csata) 1849. április 26.-ig (komáromi-ószőnyi csata.) Rajta 41 db régi képeslappal, valamint 12 db modern képeslappal, emlékbélyegzéssel, egy kivágott könyvillusztrációval. 20 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
12016.

Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. 1849. február 26-27.-től (kápolnai csata) 1849. április 26.-ig (komáromi-ószőnyi csata.) Rajta 41 db régi képeslappal, valamint 12 db modern képeslappal, emlékbélyegzéssel, egy kivágott könyvillusztrációval. 20 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Az aradi és más vértanúkról, 28 db régi képeslappal, valamint 15 db modern képeslappal, emlékblokkal, emléklapokkal, levélzárókkal, ex librisekkel, ...stb, 25 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
12017.

Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról. Az aradi és más vértanúkról, 28 db régi képeslappal, valamint 15 db modern képeslappal, emlékblokkal, emléklapokkal, levélzárókkal, ex librisekkel, ...stb, 25 nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
36 000 HUF
97,30
EUR
,
105,88
USD
Number of bids:
0
Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.
12018.

Különleges, egyedi összeállítás az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcról 1848 nyarától 1848. dec. 16-ig (nagyszombati csata.) Benne Kossuth Lajosról, Petőfi Sándor harcba hívó verseiről, Gábor Áronról, 1848-as emlékművekről, a pákozdi csatáról és I. Ferenc József trónra lépéséről szóló részekkel. Közte 32 db régi képeslappal, 12 db modern képeslappal, 1 db emléklappal, 1 db későbbi fotóval (1940), Budapesti Divatlap 1848. aug. 3. 25. sz. Szerk. Vahot Imre. Pest, Eisenfels Rudolf, az első lap sérült, a második lap foltos, 4 szt. lev., (kéthasábos számozás, 65-80 p.), Életképek. Népszava. 1848. máj. 14. 21. sz.. (Szerk.: Jókai Mór, Petőfi Sándor.), benne Petőfi Sándor két versével (Rákóczi, Dalok I.,(Pest, Landerer-Heckenast-ny.), hiányos, 609-624 p. 18 db nemzetiszín kartonon, a képeslapok nincsenek felragasztva a tablókra. Különleges, érdekes gyűjtemény.

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,14
EUR
,
147,06
USD
Number of bids:
0
1889 Fraknói Vilmos (1843-1924.) történetíró, váradi kanonok, arbei címzetes püspök, a Magyar Tudományos Akadémia titkára által aláírt levél akadémiai levélpapíron feltehetően a Francia Tudományos Akadémia elnökének.
12019.

1889 Fraknói Vilmos (1843-1924.) történetíró, váradi kanonok, arbei címzetes püspök, a Magyar Tudományos Akadémia titkára által aláírt levél akadémiai levélpapíron feltehetően a Francia Tudományos Akadémia elnökének.

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
5
cca 1900-85 Vegyes névjegykártya, meghívó, köszönő lap stb. tétel, kb. 77 db, több érdekes, aláírt vagy kézzel írt darab, részben neves, magas rangú személyiségektől, többségében 1945 előtti: Dr. Kozma Jenő névjegykártya, a marosvásárhelyi m. kir. áll. kórház igazgatója, hátoldalán kézzel írt üzenettel.  Rábapordányi Gévay-Wolff Lajos, Sopronvármegye alispánja, névjegykártya. Dr. Némethy Károly (1862-1941), államtitkár, Belügyminisztérium, névjegykártya. 1914, Kühne Lóránt (1886-1963), a mosonmagyaróvári Kühne gépgyár tulajdonosa, részvétet megköszönő kártya. 1932, meghívó a Turul Szövetség kötelékébe tartozó Zrínyi B.E. Turán törzse dísztáborába, stb. Különféle méretben.
12020.

cca 1900-85 Vegyes névjegykártya, meghívó, köszönő lap stb. tétel, kb. 77 db, több érdekes, aláírt vagy kézzel írt darab, részben neves, magas rangú személyiségektől, többségében 1945 előtti: Dr. Kozma Jenő névjegykártya, a marosvásárhelyi m. kir. áll. kórház igazgatója, hátoldalán kézzel írt üzenettel. Rábapordányi Gévay-Wolff Lajos, Sopronvármegye alispánja, névjegykártya. Dr. Némethy Károly (1862-1941), államtitkár, Belügyminisztérium, névjegykártya. 1914, Kühne Lóránt (1886-1963), a mosonmagyaróvári Kühne gépgyár tulajdonosa, részvétet megköszönő kártya. 1932, meghívó a Turul Szövetség kötelékébe tartozó "Zrínyi" B.E. "Turán" törzse dísztáborába, stb. Különféle méretben.

 
Sold
Starting price:
3 600 HUF
9,73
EUR
,
10,59
USD
Number of bids:
5
1907 Wilhelm von Hartel (1839-1907) osztrák klasszika-filológus és politikus fénynyomatos képe, alatta unokaöccsének Carl Hartelnek saját kezű ajándékozási soraival Fraknói Vilmos (1843-1924) püspök, történetíró, MTA főtitkár részére, 25x34 cm
12021.

1907 Wilhelm von Hartel (1839-1907) osztrák klasszika-filológus és politikus fénynyomatos képe, alatta unokaöccsének Carl Hartelnek saját kezű ajándékozási soraival Fraknói Vilmos (1843-1924) püspök, történetíró, MTA főtitkár részére, 25x34 cm

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,27
EUR
,
11,18
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment