Books: Religion

Number of items: 68

Ujtestamentom a szentirásnak a szent tudomány jelen álláspontjához és korunk kívánataihoz alkalmazott fejtegető és gyakorlati magyarázata, kézi könyvül lelkészek, iskolatanítók és családatyák számára. 1-2. rész. Dr. Wohlfarth J(ohann) F(riedrich) T(heodor) német dolgozata után, adalékokkal Dinter, Lisco ST. munkáiból bővítve átdolgozták és kiadják Incze Dániel és Herpei Gergely. Kolozsvár, 1852-1854, Ev. Ref. Kollégium betűivel, 1 (címkép, acélmetszet)+1 (díszcímlap, litográfia) t.+4+832 p.+ 1 t. (kihajtható térkép, kézzel színezett)+2+833-1254 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, a II. kötetben foltos lapokkal, kissé dohos. Ritka!
17344.

20 000 HUF
54,05
58,82
17345.

36 000 HUF
97,30
105,88
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; hozzákötve: Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven sóltári a franczia nóták s versek szerént magyar versekre fordíttattak s rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Posonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 4+1 t.+2+1152+392+122+4 p. Sérült egészbőr kötésben, az első 8 lap hiányzik.
17346.

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; hozzákötve: Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'sóltári a franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Po'sonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 4+1 t.+2+1152+392+122+4 p. Sérült egészbőr kötésben, az első 8 lap hiányzik.

11 000 HUF
29,73
32,35
10
17347.

4 000 HUF
Vezerle Gáspár: Népszerű erkölcstan. Keresztény katolikus családok számára. Pest, 1851, Eisenfels és Emich Könyvnyomdája. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, viseltes állapotban.
17348.

4 000 HUF
17349.

10 000 HUF
27,03
29,41
17350.

7 000 HUF
18,92
20,59
17351.

1 000 HUF
17352.

1 000 HUF
17353.

800 HUF
17354.

1 000 HUF
17355.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF