Historical documents, manuscripts

Number of items: 31

1924 Vilda David jelzéssel: Verses köszönő, kézzel írt és rajzolt, florális motívummal díszített oklevél. László doktor úrnak ajánlva, Pöstyénben (Felvidék, akkori Csehszlovákia), amelyben megköszöni, amit a gyógyulásáért tett. Vegyes technika, papír, datált (1924. május 23), üvegezett, sérült fa keretben, lap foltos. Feltehetőn Vilda David (1867-1939), cseh-csehszlovák költő munkája. Keret hátoldalán J. Themar, Pöstény képkeretező régi címkéje szlovák és német nyelven. 41x27,5 cm / Probably work of czech-czechoslovakian poet David Vilda (1867-1939): Hand written poem and drawing, dedicated to Dr. László in Piešťany/Pistan, dated 23rd of May 1923. Mixed technique on paper, in frame, paper is spotty. On te backside of the frame old label of the framing company J. Themar in German and Slovakian language. A unique piece!
12163.

2 000 HUF
cca 1930 Gépiratos gyerekvers 13 strófában, mellette színes illusztrációkkal, rajzokkal. 6 lapon
12164.

3 000 HUF
12165.

1 600 HUF
1936 Vorsteher C.A. és Pál előjegyzési naptár, gazdagon illusztrált a vállalt Angol u. üzemeit bemutató fotókkal és néhány korabeli hirdetéssel, az első három oldalon kézzel írt étel receptekkel kopottas állapotban, néhány kijáró lappal
12166.

2 000 HUF
cca 1930-40 Patikus kézírásos könyvecskéje bőr kötésben, különféle szerek (náthaszerek, korpa vízm étvágygerjesztő, csuklás ellen, kézkenőcs, hajhullás ellen, krémek, stb.) leírását, kézi készítését írja le abc sorrendben.
12167.

4 800 HUF
12,97
14,12
1932 Pécs sz. kir. város Központi temető árkád sírhelyeinek helyszínrajza. Kézi rajz, kartonon. 25x35 cm
12168.

4 200 HUF
11,35
12,35
cca 1940 Rákosi Mátyás ünnepi névjegykártyája+cca 1960-1961 Aczél György (1917-1991) politikus aláírt újévi üdvözlő kártyája.
12169.

1 000 HUF
32
1940 Gürnwald János altiszt füzete, benne 7 lapon receptekkel, konyhai jegyzetekkel, nagyrészt diétás témában. Félvászon-kötésben.
12170.

2 400 HUF
1943 Padányi Frank Antal (1884-1973): tanítóképzői igazgatónak írt levél
12171.

1 200 HUF
cca 1943 Olasz Sámuel hódmezővásárhelyi cipész forntról írt levelei és neki írt levelek 5 db
12172.

1 600 HUF
1957 Dr. Lux Gyula János (1884-1957) tanár, nyelvész saját kézzel írt levelezőlapja Padányi Frank Antal (1884-1973): tanítóképzői igazgatónak
12173.

1 200 HUF
1934 Nagy Károly, a Magyarok VIlágkongresszusa tisztviselőjének gépelt, aláírt levele Szörtsey József kormányfőtanácsos, a Társadalmi Egyesületek Szövetsége ügyvezető elnökének a szerveződő amerikai magyar TESZ ügyében, fejléces papíron
12174.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF