Books: Travelling, Local History

Number of items: 189

Az utas könyve. Budapest Székesfőváros része. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Praznovszky Iván, Dr. Tersztyánszky Jenő et alii. Bp.,1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, 4+67-140 p.+ 1 t. (Budapest és környéke térkép, 56x68 cm.) Kiadói papírkötés, a térképen javított, a hátsó borító szakadt, a sarkán hiánnyal. Ritka!
15012.

4 000 HUF
Az utas könyve. Buda-Pilisi hegyvidék és a nagy magyar Alföld Duna-Tisza közi része. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Praznovszky Iván, Dr. Tersztyánszky Jenő et alii. Bp.,1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+43-214 p.+ 1 t. (Budapest és környéke térkép, 56x66 cm.) Kiadói papírkötés, a térképen kis javítás, a borítón kis folt, de alapvetően jó állapotban. Ritka!
15013.

4 000 HUF
1907 Váci Könyv. a Váci Múzeum-Egyesület évkönyve. Szerk.: Tragor Igánc. Vác, 1907., Dercsényi Dezső Vállalata, (Pestvidéki Nyomda), 176+2 p. Benne két műmelléklettel. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, laza kötéssel.
15014.

2 400 HUF
A föld és népei II.-III. Föld és Népismei Kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. II. köt.: Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. III. köt. Európa földrajzi és népismei leírása. Különös tekintettel Magyarországra a legujabb statisztikai adatok alapján dolgozta György Aladár. Bp.,-1880-1881, Méhner Vilmos, 672 p.; VIII +9-656 p. Térképmellékletekkel, gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal. Egységes, festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerince kissé sérült, kopott, a III. kötet gerince javított, kopott, a II. kötetből egy tábla kijár.
15015.

2 800 HUF
7,57
8,24
Cholnoky Jenő: A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin, 184+2 p.+20 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15016.

4 000 HUF
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., X+176 p.+29 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
15017.

4 000 HUF
16
K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,én.[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
15018.

2 000 HUF
10
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Fordította: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 164+4 p. + 29 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban
15019.

2 000 HUF
Ligeti Lajos: Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat, 219+3 p.+32 t. (Fekete-fehér fotókkal.) Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
15020.

2 000 HUF
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)., 206 p. + 23 t. +1 térkép. Fekete-fehér fotókkal és 1 db térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
15021.

2 000 HUF
10
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
15022.

2 000 HUF
Hedin: Pekingtől Moszkváig. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 231+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
15023.

2 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF