https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 24

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével. Ritka!
15677.
 

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
15678.
 

Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
William Bennett Munro: The Government of American Cities. New York, 1923., The Macmillian Company. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
15679.
 

William Bennett Munro: The Government of American Cities. New York, 1923., The Macmillian Company. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
4,38
EUR
,
4,83
USD
Number of bids:
0
Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!
15680.
 

Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,63
EUR
,
17,24
USD
Number of bids:
0
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.
15681.
 

Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
1934. évi törvénycikkek. Jegyzetekkel ellátták Dr. Degré Miklós, Dr. Várady-Brenner Alajos. Magyar Törvények. Codex Hungaricus. Bp.,(1935, Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
15682.
 

1934. évi törvénycikkek. Jegyzetekkel ellátták Dr. Degré Miklós, Dr. Várady-Brenner Alajos. Magyar Törvények. Codex Hungaricus. Bp.,(1935, Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
5,00
EUR
,
5,52
USD
Number of bids:
0
Vincze János: Magyarország Új Alkotmányának Tervezete. Bp.,2005., NDP. Kiadói papírkötés.   A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
15683.
 

Vincze János: Magyarország Új Alkotmányának Tervezete. Bp.,2005., NDP. Kiadói papírkötés. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
1922: XII. TCc. Az 1884: XVII. törvénycikkbe iktatott ipartörvény módosításáról. Összeáll.: Dr. Térfy Gyula. Bp.,1922, Grill Károly, 80 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, felvágatlan példány.
15684.
 

1922: XII. TCc. Az 1884: XVII. törvénycikkbe iktatott ipartörvény módosításáról. Összeáll.: Dr. Térfy Gyula. Bp.,1922, Grill Károly, 80 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, felvágatlan példány.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
1896-dik évi Országgyűlési Törvényczikkek. I. füzet. I.-XIII. +1898-dik évi Országgyűlési Törvényczikkek. I. füzet. I-IX., II. füzet. X-XVII.,IV. füzet. Bp., 1896-1898, Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor.). Kiadói papírkötésben, felvágatlan példányok, egy borító kissé foltos és a borítókon kis szakadásokkal, de összességében jó állapotban.
15685.
 

1896-dik évi Országgyűlési Törvényczikkek. I. füzet. I.-XIII. +1898-dik évi Országgyűlési Törvényczikkek. I. füzet. I-IX., II. füzet. X-XVII.,IV. füzet. Bp., 1896-1898, Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor.). Kiadói papírkötésben, felvágatlan példányok, egy borító kissé foltos és a borítókon kis szakadásokkal, de összességében jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
1
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.)II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kissé foltos lapszéllel.
15686.
 

Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.)II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kissé foltos lapszéllel.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
8,13
EUR
,
8,97
USD
Number of bids:
0
Jogi és gazdasági kézikönyv ipar és kereskedelem számára. Összeáll.: Dr. Stiassy József. Uránia Jogi és Gazdasági Könyvtár 4. szám. Bp., én., Székely Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
15687.
 

Jogi és gazdasági kézikönyv ipar és kereskedelem számára. Összeáll.: Dr. Stiassy József. Uránia Jogi és Gazdasági Könyvtár 4. szám. Bp., én., Székely Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,50
EUR
,
2,76
USD
Number of bids:
1
Magyar magánjog mai érvényében. III. kötet: Kötelmi jog. Összeáll. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szende Péter Pál. Bp., 1928, Grill Károly,IX+2+725 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15688.
 

Magyar magánjog mai érvényében. III. kötet: Kötelmi jog. Összeáll. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szende Péter Pál. Bp., 1928, Grill Károly,IX+2+725 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
5,00
EUR
,
5,52
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

366. Auction:
From 10 to 19 March
Payment deadline is 3 April
Viewing: From 16 to 19 March

367. Auction:
From 24 March to 2 April
Payment deadline is 17 April
Viewing: From 30 March to 2 April

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment