Number of items: 287

17331.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
20 000 HUF
62,50
68,97
  Add to cart
  Remove
Gyöngyösi Istvánnak költeményes maradványi. Mellyeket egybeszedett, és a legrégibb nyomtatványok és kézírások szerént hibáiból kimentett Dugonics András királyi oktató. Első darab. Pozsony-Pest, 1796., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (Franz Assner/Assner Ferenc (1742-1810): Gyöngyösi István rézmetszetű portréja, címkép)+LXXII+30+435+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
17332.

12 000 HUF
41,38
Hammer price:
12 000 HUF
Bréviaire de lImprimeur et du Bibliophile. Paris,1931,Bulletin Officiel de lUnion syndicale des Maitres Imprimeurs. Francia nyelven. Rengeteg illusztrációval. Francia nyomdászati/tipográfiai kiadvány, nagyméretű, 31,5x24,5x3,5 cm. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
17333.

Bréviaire de l'Imprimeur et du Bibliophile. Paris,1931,Bulletin Officiel de l'Union syndicale des Maitres Imprimeurs. Francia nyelven. Rengeteg illusztrációval. Francia nyomdászati/tipográfiai kiadvány, nagyméretű, 31,5x24,5x3,5 cm. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.

Available
18 000 HUF
56,25
62,07
  Add to cart
  Remove
Eötvös József: Kelet népe és Pesti Hirlap. Pest, 1841, Landerer és Heckenast, 2+120 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, rossz állapotban, sérült, hiányos gerinccel, foltos, kissé dohos.
17334.

2 000 HUF
6,90
Hammer price:
2 200 HUF
Szondi-album. Drégeli emlék-lapok. A Szondi-emlék-kápolna felavatása alkalmából. Szerk. és kiadja: Pongrácz Lajos. Esztergom, 1885., Laiszky János-ny., 1 t.+8+72+4 (Siposs Antal: Szondi gyászdal, kotta.) p. Egészvászon-kötés, rossz állapotban, kissé kopott borítóval, hiányzó gerinccel, szétvált kötéssel,
17335.

2 000 HUF
6,90
Hammer price:
2 000 HUF
Révai Miklós elegyes versei, és néhány apróbb köttetlen írásai. Függelékül hozzájok adatnak másoknak is némelyly hozzá íratott darabjaik, végre néhány régiségek is. Pozsony, 1787., Loewe Antal. Bekötetlen példány, felvágatlan ívekkel! Egy lapon hiánnyal, egy lap sérült és hiányos, ajándékozási sorokkal 1943-ból.
17336.

3 000 HUF
10,34
Hammer price:
6 500 HUF
Frantzia grammatika, mellyet magyar nyelven kiadja másodszor Májdinger szerént Szaller György földmérő s vízépítő mester. Buda, 1805., Nyomtatódott a Királyi Pesti Universitás Typográphiája, 2 sztl. lev.+192 (helyesen: 292) p. Átkötött modern papírkötésben, sérült gerinccel, két lap kijár, közte a címlap, kissé laza fűzéssel, kissé megviselt állapotban. Ritka!
17337.

Frantzia grammatika, mellyet magyar nyelven kiadja másodszor Májdinger szerént Szaller György földmérő 's vízépítő mester. Buda, 1805., Nyomtatódott a' Királyi Pesti Universitás Typográphiája, 2 sztl. lev.+192 (helyesen: 292) p. Átkötött modern papírkötésben, sérült gerinccel, két lap kijár, közte a címlap, kissé laza fűzéssel, kissé megviselt állapotban. Ritka!

3 000 HUF
10,34
Hammer price:
3 000 HUF
Egyetemes Regénytár. Almanach/ Mikszáth Almanach 18 kötete. Almanach (1896, 1900, 1903-1906, 1909-1910; Mikszáth Almanach (1911-1920.) Szerk.: Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon, Gottermayer-féle kötés, márványozott lapélekkel és kiadói kartonált papírkötésben, változó állapotban, kopott borítókkal, közte sérültek is.
17338.

1 000 HUF
3,45
13
Hammer price:
2 800 HUF
Déry Tibor: A kéthangú kiáltás. A rajzokat Grósz Andor készítette. Wien, 1922, Verlag Julius Fischer, 75+5 p. Egészoldalas illusztrációkkal és a címlapon címkép-vignettával. Első kiadás. Kiadói papír kötésben, sérült, hiányos gerinccel, kissé sérült borítóval, a könyvtest egyben van, de elvált a gerinctől.
17339.

4 000 HUF
13,79
21
Hammer price:
14 000 HUF
Gelléri Andor Endre: Hold ucca. Uj Irók 12. sz. [Debrecen], 1934., Nagy Károly, 68 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé sérült borítóval.
17340.

2 000 HUF
6,90
Hammer price:
2 000 HUF
Raith Tivadar: Szerelem, harc, hit. Kelő Nap Sorozat I. Bp.,1922., Magyar Írás, (Kisfaludy-ny.), 48 p.+8 t. Az illusztrációk Csöre Erzsébet fametszetei, a könyvdíszek Csabai Ékes Lajos művei. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.  Számozott (600/529.) és a szerző által aláírt példány.
17341.

3 000 HUF
10,34
9
Hammer price:
4 200 HUF
17342.

Available
4 000 HUF
13,79
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.