https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 27

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
A magyar polgári törvénykönyv tervezete. Második szöveg. Közzéteszi: az Igazságügyminisztériumban Szervezett Állandó Bizottság. Bp.,1913., Grill Károly, XVI+504 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
15691.
 

A magyar polgári törvénykönyv tervezete. Második szöveg. Közzéteszi: az Igazságügyminisztériumban Szervezett Állandó Bizottság. Bp.,1913., Grill Károly, XVI+504 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
2 000 HUF
Irk Albert: Az új nemzetközi jog. I. Bevezetés a nemzetközi jog tudományába. II. A háború nemzetközi joga. Diplomáciai kézikönyvek. I. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek.) Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, de egybe van, a borító sérült, ketté szakadt.
15692.
 

Irk Albert: Az új nemzetközi jog. I. Bevezetés a nemzetközi jog tudományába. II. A háború nemzetközi joga. Diplomáciai kézikönyvek. I. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek.) Kiadói papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, de egybe van, a borító sérült, ketté szakadt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Vincze János: Magyarország Új Alkotmányának Tervezete. Bp.,2005., NDP. Kiadói papírkötés.   A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
15693.
 

Vincze János: Magyarország Új Alkotmányának Tervezete. Bp.,2005., NDP. Kiadói papírkötés. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Törvények a képviselőválasztásról és az összeférhetetlenségről. Kiegészítve a reájuk vonatkozó későbbi törvényekkel. Bp.,1896, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.),(Athenaeum-ny.), 80+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, rossz állapotban.
15694.
 

Törvények a képviselőválasztásról és az összeférhetetlenségről. Kiegészítve a reájuk vonatkozó későbbi törvényekkel. Bp.,1896, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.),(Athenaeum-ny.), 80+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, rossz állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
William Bennett Munro: The Government of American Cities. New York, 1923., The Macmillian Company. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
15695.
 

William Bennett Munro: The Government of American Cities. New York, 1923., The Macmillian Company. Angol nyelven. 3. kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 800 HUF
5,63
EUR
,
6,21
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Frank Ignácz: A közigazság törvénye Magyarhonban. Jogtudomány Magyar Klasszikusai. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerinc alján kis ütődéssel, kis folttal.
15696.
 

Frank Ignácz: A közigazság törvénye Magyarhonban. Jogtudomány Magyar Klasszikusai. Bp., 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerinc alján kis ütődéssel, kis folttal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével. Ritka!
15697.
 

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
15698.
 

Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Jogi és gazdasági kézikönyv ipar és kereskedelem számára. Összeáll.: Dr. Stiassy József. Uránia Jogi és Gazdasági Könyvtár 4. szám. Bp., én., Székely Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
15699.
 

Jogi és gazdasági kézikönyv ipar és kereskedelem számára. Összeáll.: Dr. Stiassy József. Uránia Jogi és Gazdasági Könyvtár 4. szám. Bp., én., Székely Nyomda. Kiadói kopott egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!
15700.
 

Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
5 000 HUF
15,63
EUR
,
17,24
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Az 1885-dik évi törvények gyűjteménye. III. füzet. (XXVI-XXVIII t.cz.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1886, Nagel Ottó,(Pesti Könyvnyomda Rt.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon a belügyminisztérium pecsétjével.
15701.
 

Az 1885-dik évi törvények gyűjteménye. III. füzet. (XXVI-XXVIII t.cz.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1886, Nagel Ottó,(Pesti Könyvnyomda Rt.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon a belügyminisztérium pecsétjével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
3,13
EUR
,
3,45
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.
15702.
 

Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment