Ernesto Cardenal: A nyolc boldogság hegyén. Válogatta és fordította. Balássy László. Puszta Sándor előszavával. Bp.,1977, Ecclesia. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. A fordító, Balássy László (1928-1990), az Ecclesia Könyvkiadó szerkesztője, a Szent István Társulat irodalmi lektora, és az Új Ember szerkesztője.
Hoppe Alfréd: Krisztus az én életem. IV. kötet. Bp.-Winterberg-New York, 1926, Steinbrener ker. János. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Hoppe Alfréd: Krisztus az én életem. I. kötet. Bp.-Winterberg-New York, 1923, Steinbrener ker. János. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis.
Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrágás nyomaival.
(Zámolyi) Varga Mihály: Tóbiás, a jámbor családfő. Pest, 1864, Emich Gusztáv, 36 p. Átkötött modern műbőr-kötés, az átkötéskor az elülső borítót a borítóra kasírozták. Jó állapotban.
(Zámolyi) Varga Mihály (1834-1906) író, prépost-kanonok, 1888-ban a nagyszombati, majd 1889-ben pozsonyi káptalan tagja.
[Füssy Tamás]: VII. Pius pápasága. I-II. rész. Házi könyvtár XXIII-XXIV. kötet. Bp., 1876, Szent István-Társulat, V+430+XVI+442 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, de alapvetően jó állapotban.
Ószövetségi szentírás Vulgata szerint. III. kötet. Ford. Káldi György. Bp.,(1934),Szent István Társulat. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Bárczy István: Jézus Krisztus evangéliuma. A négy evangéliumból egybe összefoglalva. Bp., 1935, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, a gerincen apró sérüléssel, jó állapotban.
[Fóriánné Keserű Erzsébet]:Jézus élete születésétől kereszthalálig. I-II. kötet. Kispest, 1928-1930, Fórián Lajos-ny., 318+1+319+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az I. kötet gerincének alsó részén kis sérüléssel, a III. kötet hiányzik.
Mitrovics Gyula: Liturgika. A polgári házasság törvényei. Egyháziatlanság és üres templomok. Mitrovics Gyula összegyűjtött papi dolgozatai. VII. Debrecen, 1913, Hegedüs és Sándor, 1 t.+XVI+368 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Dávidházy Kálmán-kötés, kissé kopott hátsó borítóval.