Books: Religion

Number of items: 47

(Kiss) Kyss Imre: Három Szép Imádságos Könyvecske Az Első régen németből magyarrá fordittatott. A Második Szüz Maria örökké-valoságnak haynala. Az Harmadik Á Szentséges Misebéli Áldozatnak felséges titkai. Mellyet Á Nagy Ió emlekezetü Báthori Sophia feie Bécs, 1680. Joh. Jacob Kürner. 365 [recte 373]+(7)p. Lapszámozáson belül 35 egészoldalas rézmetszettel. (Az utolsó metszet hiányzik) A jezsuita szerző 1665-től, a frissen katolizált Báthori Zsófia gyóntatója és I. Rákóczi Ferenc nevelője volt. A fejedelemasszony halála után, annak kívánságára és költségével jelentette meg a házi használatra szánt ájtatos könyvecskét. A négy részes mű imafordításokat, Jézus élettörténetét, női imádsággyűjteményt, valamint egy miséről szóló részt tartalmaz. Az utolsó részhez tartoznak az istentisztelet mozzanatait ábrázoló finom illusztrációk járulnak. Rendkívül ritka RMK! Ezen kívül csak egy példány ismert belőle.  Korabeli kopottas félbőr kötésben, az előzéklapon bejegyzésekkel, néhány lapon foltos-kissé foltos, egy-két lapon apró javítással és apró szakadással, 14x9,5x3 cm
17490.

280 000 HUF
756,76
823,53
17491.

160 000 HUF
432,43
470,59
17492.

20 000 HUF
54,05
58,82
17494.

36 000 HUF
97,30
105,88
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák Keresztény Katholikusok számára. Hat aczélmetszettel Ford. Sujánszky Antal. A tizennegyedik eredeti kiadás után negyedik kiadás. Pest, 1862. Müller József.  Különleges, szép állapotú kazettás egészbőrkötésben, sárkány figurákkal és címerpajzzsal díszítve, festett lapszélekkel. 16,5 cm
17495.

10 000 HUF
27,03
29,41
Exercice journalier du Chretien a lusage des demoiselles pensionnaixes des religieuses de la congregation de Notre Dame de Presbourg. Nouvelle Ed. augm. et corrigee. Presbourg, 1783, chez Francois August. Patzko, Imprim. Bordázott gerincű bőr kötés, kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
17496.

Exercice journalier du Chretien a l'usage des demoiselles pensionnaixes des religieuses de la congregation de Notre Dame de Presbourg. Nouvelle Ed. augm. et corrigee. Presbourg, 1783, chez Francois August. Patzko, Imprim. Bordázott gerincű bőr kötés, kissé kopottas, egyébként jó állapotban.

10 000 HUF
27,03
29,41
Dankó László (szerk.): Ex invisibilibus visibilia... Emlékkönyv Dávid Katalin professzor asszony 70. születésnapjára. Bp., 1993, Pesti Szalon-Ferenczy Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17497.

Dankó László (szerk.): "Ex invisibilibus visibilia..." Emlékkönyv Dávid Katalin professzor asszony 70. születésnapjára. Bp., 1993, Pesti Szalon-Ferenczy Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

3 000 HUF
Zoványi Jenő: Magyarországi protestáns egyháztörténeti lexikon. Szerk.: Dr. Ladányi Sándor. 3. javított és bővített kiadás. Bp.,1977, Magyarországi Református Egyház Zsinati Irodájának Sajtóosztálya. Kiadói egészvászon-kötés.
17498.

3 000 HUF
17499.

5 000 HUF
17500.

10 000 HUF
27,03
29,41
17501.

19 000 HUF
51,35
55,88
Glatz Jakab: Buzgóság könyve mivelt családok számára. Ágostai hitvallásu bécsi consist tanácsnok után. Pest, 1843, Emich Gusztáv, 1 t.(acélmetszet  címkép)+VI+400 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
17502.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF