Number of items: 354

17633.

5 000 HUF
17634.

11 000 HUF
29,73
32,35
17635.

8 000 HUF
Dutka Ákos: Kallódó dallamok. Bp.,1970, Magvető, 249+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ajándékozási sorokkal. A szerző által dedikált. Erzsike kedves hozzátartozójának, Juditkának mély tisztelettel, mert a verseket megbecsüli. Megjelent 2000 példányban.
17636.

Dutka Ákos: Kallódó dallamok. Bp.,1970, Magvető, 249+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ajándékozási sorokkal. A szerző által dedikált. "Erzsike kedves hozzátartozójának, Juditkának mély tisztelettel, mert a verseket megbecsüli." Megjelent 2000 példányban.

4 000 HUF
Ady Endréről szóló könyvek és nyomtatványok gyűjteménye, 14 kötet:  Szenes Béla: Az ifjú Ady Endre. Egy Kossuth-verstől a Léda dalokig. Bp.,1913, Brózsa Ottó Könyvnyomdája, 31 p. Átkötött félvászon-kötésben.   Földessy Gyula: Ady-tanulmányok. Ethika-könyvtár. V. Bp., 1921, Ethika, 189+1 p. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, laza kötéssel.   Ady-Múzeum I-II. kötet. ˙(Egyben.) Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula. Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.   Horváth Cyrill: Ady Endre hite, erkölcse, magyarsága. Különlenyomat a Budapesti Hírlapból. Bp.,1928, Budapesti Hírlap, 79 p. Félvászon-kötésben.   Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp.,[1929], Pallas. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel.  Révész Béla: Se lehullunk az őszi Avaron. Ady és Léda tragikus szerelmének titkai. Bratislava/Pozsony,1937,Eugen Prager, 224 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 1500 példányban.   Szetey András: A másik Ady. Bp.,1941, Nógrádvármegyei Madách-Társaság, 104 p. Kiadói papírkötésben.   Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Javított félvászonkötésben.  Ifj. Zulawski Andor: Írás Adyról. Bp., é.n., Renaissance, 160 p. Átkötött félvászon-kötésben.   Szabó Richárd: Ady Endre lírája. Írások Ady Endréről. Bp., 1945, Ady Könyvkiadó, 213 p. Papírkötésben, az elülső borítón kis hiánnyal, javított gerinccel.   Földessy Gyula: Ady minden titkai. Ady-kommentárok. Bp.,1949, Athenaeum, 319+1 p. A borító Repcze János munkája. Kiadói papírkötés.   Hegedűs Nándor: Ady Endre Nagyváradon. Irodalomtörténeti füzetek. 6. sz. Bp.,1956, Akadémiai Kiadó, 154 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel. Megjelent 1000 példányban.   Igaz Szó. Szépirodalmi Folyóirat. V. évf. 11. sz. 1957. nov. -Ady Endre emlékszám. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt borítóval.
17637.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ady-Múzeum I-II. kötet. Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula.Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés.
17638.

8 000 HUF
17639.

5 000 HUF
17640.

5 000 HUF
Ady szerelme: Ada. Bp.,2002,Ady-Életmű Alapítvány-Argumentum-Petőfi Irodalmi Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.  Megjelent 500 példányban, ebből 100 darab számozott. Számozott (005./100) példány.
17641.

4 000 HUF
17642.

6 000 HUF
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben.Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, hiányzó elülső borítóval.
17643.

2 000 HUF
17644.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF