Books: Law

Number of items: 42

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban.   A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, persevero feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./   In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition.  With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.
15700.

[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban. A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, 'persevero' feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./ In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition. With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.

28 000 HUF
75,68
82,35
Antoine, Paul Gabriel: Tractatus Theologicus de Justitia et Jure... Jaurini (Győr), 1755. Joannis Streibig, 831p. + 38 p. (index.) Latin nyelven. Korabeli, sérült félbőr kötésben, Az utolsó 3 lap sérült, szöveget érintő kis hiányokkal. Paul Gabriel Antoine (1678-1743) francia jezsuita teológus munkáinak első magyarországi kiadása, mely a joggal foglalkozik. / Half-leather-binding, with 3 damaged pages. In Latin language.
15701.

10 000 HUF
27,03
29,41
[Werbőczi] Verbőczi István Hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarul kiadta a MTA. 2. kiadás. Pest, 1864, Eggenberger. [8], 376, XIV,[1]p., 1t. (kihajtható). Korabeli egészvászon kötésben.
15702.

9 000 HUF
24,32
26,47
Die Civilproceßordnungen für die Königreiche Ungarn, Kroatien und Slawonien, die Woiwodschaft Serbien und das Temeser Banat vom 16. September 1852.; dann für das Großfürstenthum Siebenbürgen und die damit vereinigten Theile vom 3. Mai 1852, praktisch erläutert und mit Formularien versehen von Dr. Ferdinand Schuster. Wien, 1853, Friedrich Manz, 96+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, a gerince sérült. Ritka!/Paperbinding, with damaged spine and cover. In German language.
15703.

6 000 HUF
15704.

20 000 HUF
54,05
58,82
Weres Balázs: Magyar Decretum. Miskolc-Debrecen, 1991, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Alföldi Nyomda. Kiadói műbőr-kötés, és kiadói papírkötés, kiadói kartonátokban. Reprint kiadás, kísérőfüzettel.
15705.

5 000 HUF
Dr. Reichard Zsigmond: Tervezett a büntetőtörvény módosításáról. Magyar jogászegyleti értekezések XXIII. köt. 1. füzet. Bp., 1901, Franklin, 83 p. Papírkötésben, kissé hiányos borítóval.
15706.

1 000 HUF
15707.

4 000 HUF
15708.

5 000 HUF
Ottlik Károly: Protokoll plusz. Viselkedéskultúra a mindennapok gyakorlatában. Bp.,1995, Protokoll 96 Kft. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15709.

Ottlik Károly: Protokoll plusz. Viselkedéskultúra a mindennapok gyakorlatában. Bp.,1995, Protokoll '96 Kft. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

1 000 HUF
15710.

4 800 HUF
12,97
14,12
15711.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF