Books: Architecture, Art

Number of items: 194

16672.

3 600 HUF
9,73
10,59
Herman Lipót emlékkiállítása. Magyar Nemzeti Galéria. Bp., 1974. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16673.

1 000 HUF
Szűts István Gergely: A műhelytől a szalonig. A herendi porcelánmanufaktúra a monarchia idején. Veszprém, 2011. Csak 1000 pld.
16674.

4 200 HUF
11,35
12,35
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. 1-5. köt. I. kötet: A kalotraszegi magyar nép művészete. II. kötet: A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete,  IV kötet. A dunántúli magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Reprint! Budapest, 1985, Helikon. Kiadói díszes vászonkötésben, jó állapotban. Hozzá Kósa László ismertetője
16675.

16 000 HUF
43,24
47,06
Nicolas Schöffer 1912-1992 retrospektív/retrospective.Szerk.: Rockenbauer Zoltán. Bp.,2015, Műcsarnok. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés./ Nicolas Schöffer 1912-1992 retrospective. Edited by Zoltán Rockenbauer. Bp., 2015, Kunsthalle. Hungarian and English language. Paperbinding.
16676.

3 000 HUF
Tóth Ervin: Csúfondáros rajzolatok. (Zalaegerszeg),1943, Zrinyi Nyomda, 91 p.  Az oldalszámozáson belül számos illusztrációval neves művészektől, közte Molnár C. Pál, Török János, Bordás Ferenc, Radványi Károly, Major János, Szűrszabó József és mások munkáival. Kiadói kartonált papírkötés, pótolt velúr gerinccel, kissé kopott borítóval.   A kötet címlapján az 1943-as, az illusztrált borítón az 1944-es kiadási évszám szerepel.   Számozott (500/242.), a szerző Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt példány. A könyvben további két helyen grafikusok által aláírt illusztrációkkal, Bordás Ferenc (7. oldal), Radványi Károly (35. oldal.)/  Paperbinding, with repaired spine and little bit worn cover, in Hungarian language. Numbered (500/42.) copy, and signed by the author. Two illustrations are signed by the artists.
16677.

8 000 HUF
Koczogh Ákos: Kiss Roóz Ilona. Bp.,1986,Képzőművészeti Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A művész által Kiss Roóz Ilona (1920-2010) dedikált, dátumozott példány./ Linen-binding, in paper cover, in Hungarian languae. Signed by th artist.
16678.

1 600 HUF
Borsos Miklós könyvillusztrációi. Kiállítási katalógus. Bp., 1986, Országos Széchényi Könyvtár, 2 p.+28 t. Kiadói papírmappában. Megjelent 500 példányban.   A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által aláírt
16679.

4 000 HUF
1918-1919 Díszítő művészet. V. évf. 1. füzet. 1918-1919. Szerk.: Gróh István. Bp., Rigler József Ede, 16 p.+3 t. Papírkötésben, a borítón szakadással, a 3 melléklet kijár.
16680.

2 000 HUF
1918-1919 Díszítő művészet. V. évf. 5.-6. füzet. 1918-1919. Szerk.: Gróh István. Bp., Rigler József Ede, 57-76 p. Papírkötésben, melléklet nélkül.
16681.

1 000 HUF
1921 Díszítő művészet. 1921. VII. évf. 1-6. füzet. (Egy füzet.) Szerk.: Gróh István. Nagyméretű, széthajtható melléklettel (hímzett párnák rajzai), 57x68 cm Papírkötésben, a borítón kis szakadással és a mellékleten szakadással.
16682.

2 000 HUF
B. Nagy Margit: Reneszánsz és barokk Erdélyben. Bukarest, 1970, Kriterion, 356+4 p. Fekete-fehér fotókkal, kihajtható ábrákkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, a papírborító kissé kopott és a szélein kissé szakadozott.
16683.

3 800 HUF
10,27
11,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF