https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 194

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one tables corner.
16660.
 

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. / Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.

 
The item is not available
Starting price:
300 000 HUF
937,50
EUR
,
1 034,48
USD
Number of bids:
0
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16661.
 

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

 
The item is not available
Starting price:
160 000 HUF
500,00
EUR
,
551,72
USD
Number of bids:
0
Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./  István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.
16662.
 

Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás! Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./ István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.

 
The item is not available
Starting price:
80 000 HUF
250,00
EUR
,
275,86
USD
Number of bids:
0
G .di Canesi - Cassi Ramelli: Architetture luminose MIlano, 1941. Ulrico Hoepli. Egészvászon kötésben, sok illusztrációval Volt könyvtári példány. / In full linen binding with many illustrations. Library example
16663.
 

G .di Canesi - Cassi Ramelli: Architetture luminose MIlano, 1941. Ulrico Hoepli. Egészvászon kötésben, sok illusztrációval Volt könyvtári példány. / In full linen binding with many illustrations. Library example

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
125,00
EUR
,
137,93
USD
Number of bids:
0
Langl József: Képek a történelemhez.  A legnevezetesebb korszakalkotó építészeti műemlékek gyűjteménye. Kézikiadás 62 szinnyomatu képpel sépia modorban magyarázó szöveggel. Bp., (1894.) Hölzel és Társa. 2 sztl.lev. 61 kőnyomatos t. (építészeti műemlékek) 120 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, könyvjelzővel. Rendkívül ritka, nagyon szép állapotú könyv.
16664.
 

Langl József: Képek a történelemhez. A legnevezetesebb korszakalkotó építészeti műemlékek gyűjteménye. Kézikiadás 62 szinnyomatu képpel sépia modorban magyarázó szöveggel. Bp., (1894.) Hölzel és Társa. 2 sztl.lev. 61 kőnyomatos t. (építészeti műemlékek) 120 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel, könyvjelzővel. Rendkívül ritka, nagyon szép állapotú könyv.

 
Sold
Starting price:
50 000 HUF
156,25
EUR
,
172,41
USD
Number of bids:
1
Berkes Ildikó-Nemes Károly: A kilencvenes évek filmművészete. Bp., 2003. Uránus
16665.
 

Berkes Ildikó-Nemes Károly: A kilencvenes évek filmművészete. Bp., 2003. Uránus

 
The item is not available
Starting price:
1 200 HUF
3,75
EUR
,
4,14
USD
Number of bids:
0
Divald Kornél Bardoly István (szerk.) : A szentek fuvarosa - Divald Kornél Felső-Magyarországi topogáfiája és fényképei (1900-1919). Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal, /Visit Kft. ny./. 583 l, rengeteg szövegközti képpel! Fűzve, illusztrált kiadói borítóban
16666.
 

Divald Kornél Bardoly István (szerk.) : A "szentek fuvarosa" - Divald Kornél Felső-Magyarországi topogáfiája és fényképei (1900-1919). Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal, /Visit Kft. ny./. 583 l, rengeteg szövegközti képpel! Fűzve, illusztrált kiadói borítóban

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
1
Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.
16667.
 

Almási Tibor: Mattis Teutsch a grafikus. Győr, 2003, Régi Art. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban. Számozott (300/69.) példány.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
7
Wastl, Ernst (szerk.): A magyar filmplakát aranykora, Budapest, 2004. Ernst Gallery. Kiadói kartonált kötésben, papír védőborítóval, újszerű állapotban
16668.
 

Wastl, Ernst (szerk.): A magyar filmplakát aranykora, Budapest, 2004. Ernst Gallery. Kiadói kartonált kötésben, papír védőborítóval, újszerű állapotban

 
The item is not available
Starting price:
9 000 HUF
28,13
EUR
,
31,03
USD
Number of bids:
0
Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
16669.
 

Pap Gábor: A Napút festője. Csontváry Kosztka Tivadar. Debrecen, 1992, Pódium Műhely Egyesület. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
18,75
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
1
Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1., 3. köt., Supplement. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Az 1. és 3. kötet hiányos, a pótkötet teljes. Sérült, ragasztott félvászon kötésben.
16670.
 

Allegorien und Embleme. Szerk.: Gerlach, Martin. 1., 3. köt., Supplement. Wien, 1882, Gerlach&Schenk. Az 1. és 3. kötet hiányos, a pótkötet teljes. Sérült, ragasztott félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
13 000 HUF
40,63
EUR
,
44,83
USD
Number of bids:
0
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.
16671.
 

Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 600 HUF
11,25
EUR
,
12,41
USD
Number of bids:
7

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment