Books: Travelling, Local History

Number of items: 188

Hunfalvy, (János) Johann (1820-1888) - Rohbock, Ludwig (1824-1893): Ungarn und Siebenbürgen in malerischen Original-Ansichten. I-III. köt. Darmastadt, 1857-1864, Gustav Georg Lange, 1 t. (díszcímlap)+367 p.+37 t. (acélmetszetek.); 1 t. (díszcímlap)+522 p.+110 t.(acélmetszetek.)+1 t. (díszcímlap)+174 p.+54 t.(acélmetszek.) Német nyelven. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, tulajdonosi bélyegzésekkel, kopott borítóval és gerinccel, egy lap és egy képtábla kijár a II. kötetből (t+121/122.), a II. kötet kötése javított, kissé foltos lapokkal. Igazi ritkaság!
15000.

650 000 HUF
1 756,76
1 911,76
A Magas Tátra. Die Hohe Tatra. Tatry. Benne Divald Károly fekete-fehér fotóival. Dr. Szlávik Mátyás: Fürdők, nyaraló telepek, üdülő helyek, menházak ismertetése szövegben és képekben. Eperjes,[1913], Magyarországi Kárpát Egyesület támogatásával készítette Divald Grafikai Műintézete, 10 p.+32 t. (Divald Károly fekete-fehér fotói) +4+127 (Szlávik Mátyás: Fürdők, ... Lapszámozáson belül Divald Károly 27 egész oldalas fényképfelvételével.)+4 p.(Hirdetések.) Magyar, szlovák, és német bevezetőkkel, képaláírásokkal. Átkötött, modern egészvászon-kötésben, az elülső borítón az eredeti illusztrált papírborítóval, jó állapotban. /  The High Tatra. With black-and-white photos of Károly Divald. Eperjes,[1913],Divald, 10 p.+32 t.+4+127+4 p. The introductions and the picture captions in Hungarian, Slovakian, and German language. Linen-binding, with rebinded cover, in good condition.
15001.

12 000 HUF
32,43
35,29
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Das 1000 jährige Ungarn und die Millenniums-Austellung. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Steiner Gyula az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] I-XII. Füzet. Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia, 210 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, haránt alakú egészvászon-mappa, kivehető papír füzetekkel, benne díjszelvényekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két kisebb szakadással, kisebb folttal.
15002.

16 000 HUF
43,24
47,06
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta József Főherceg. A II. részben Győr vármegye községeinek leírásával, valamint személyi adattárral. Bp., 1938, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 760 p.+31 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
15003.

8 000 HUF
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I-II kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható táblázat.+352 p.+XCVI+2 (színes) t+ 1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az első kötet gerincén kis sérüléssel és a lapéleken kis foltokkal, a második kötet egy táblája sérült és kijár (LXXVII/LXXVIII t.)
15004.

8 000 HUF
[Slatin, Rudolf Carl von]: Slatin Rudolf pasa: Tűzzel-vassal a Szudánban. Küzdelmeim a dervisekkel, fogságom és szökésem. 1879-1895. I.-II. köt. Ford.: Dr. Jankó János. Bp., 1896., Athenaeum, 1 t. (címkép.)+XI+465+2 p.+9 t.+1 térkép+329+4p.+10 t.+1 térkép. Számos fekete-fehér egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói festett egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15005.

6 000 HUF
27
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái. Bp.,1927, (Légrády-ny.), 239+1 p. Második kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötésben, az elülső papírborítót bekötötték, jó állapotban.
15006.

6 000 HUF
15007.

6 000 HUF
Felfedezők Lexikona. Szerk.: Dr. Kéz Andor. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott gerinccel, de egyébként jó állapotban.  1934-1936 A földgomb c. folyóirat 7 száma (V. évf. 1., 3., 10., VI. évf. 4., VII. évf. 3., 6.,9.) Szerk.: Dr. Baktay Ervin, és Dr. Kéz Andor. Kiadói papírkötésben.
15008.

5 000 HUF
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye és Kecskemét th. jogú város adattára. Szerkesztették: Csatár István, Hovhannesian Eghia és Oláh György. (Előszó: vitéz dr. Endre László alispán.) Budapest, 1939. Kultúra Könyvnyomdai Műintézet. Kiadói, laza egészvászon kötés, első néhány lap foltos.
15009.

4 000 HUF
Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896., Pátria, 4 sztl. lev.+606+2+6 (hirdetések) p. Lapszámozáson belül számos egész- és kétoldalas, szövegközti illusztrációkkal, és kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincén kis hiánnyal, egy kihajtható tábla szakadt. Ráth Károly kir. mérnök, Pozsony possessori bejegyzéssel.
15010.

Budapest műszaki útmutatója. Kiadta: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. Szerk.: Edvi Illés Aladár. Bp., 1896., "Pátria", 4 sztl. lev.+606+2+6 (hirdetések) p. Lapszámozáson belül számos egész- és kétoldalas, szövegközti illusztrációkkal, és kihajtható mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincén kis hiánnyal, egy kihajtható tábla szakadt. "Ráth Károly kir. mérnök, Pozsony" possessori bejegyzéssel.

3 600 HUF
9,73
10,59
15011.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF