Books: Religion

Number of items: 67

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven sóltári a franczia nóták s versek szerént magyar versekre fordíttattak s rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Posonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 2+19-1152+272+392+12+2 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, réz kapcsokkal és bőr szíjakkal, hiányos (!), a 19. o. kezdődik (Mózes I.18. 9.) és a díszcímlap hiányzik, egy-két lapon apró folt, a borító egészen apró kopásnyomaitól eltekintve szép állapotban, 19,5x13x7 cm.
17378.

Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott.; Szent Dávid királynak és prófétának száz ötven 'sóltári a franczia nóták 's versek szerént magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szenczi Molnár Albert által. Po'sonyban és Pesten, 1803., Patzkó Ferenc József, 2+19-1152+272+392+12+2 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, réz kapcsokkal és bőr szíjakkal, hiányos (!), a 19. o. kezdődik (Mózes I.18. 9.) és a díszcímlap hiányzik, egy-két lapon apró folt, a borító egészen apró kopásnyomaitól eltekintve szép állapotban, 19,5x13x7 cm.

20 000 HUF
54,05
58,82
Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, mely Sz. Dávid sóltárinn kivül magábann foglal némely kiválogatott és a helvétziai vallástételt követö négy szuperintendentzia által jóváhagyódott énekeket, egynéhány buzgó imádságokkal együtt. Egynéhány reggeli, estvéli és más alkalmatosságokra való imádságok. Debrecen, 1808, Csáthy György, 4+I-VI+7-528+48 p. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel, viseltes borítóval, foltos lapokkal.
17379.

Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, mely Sz. Dávid 'sóltárinn kivül magábann foglal némely kiválogatott és a' helvétziai vallástételt követö négy szuperintendentzia által jóváhagyódott énekeket, egynéhány buzgó imádságokkal együtt. Egynéhány reggeli, estvéli és más alkalmatosságokra való imádságok. Debrecen, 1808, Csáthy György, 4+I-VI+7-528+48 p. Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült kötéssel, viseltes borítóval, foltos lapokkal.

18 000 HUF
48,65
52,94
17380.

12 000 HUF
32,43
35,29
17381.

10 000 HUF
27,03
29,41
17382.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ewangelický funebrál... Pest, 1863, Bucsánszky. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Réz borítású, csatos bőrkötésben
17383.

5 000 HUF
[Jakobaei, Pavel:] Ewangelický funebrál, obsahugjcj w sobe pjsně pohrebnj... Pest, 1879, Bucsánszky. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Réz borítású, csatos bőrkötésben
17384.

5 000 HUF
Phiala sanctorum : modlitby nábožné ze Swatého Pjsma wybrané a ...Pest, 1830, Trattner. Szlovák nyelvű evangélikus halotti énekeskönyv. Jó állapotú réz borítású, csatos bőrkötésben 1184 + 235 p. Első kötet címlapja hiányzik 13x20 cm
17385.

8 000 HUF
Třanovský, Jiří: Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj wydané. Pest, 1849. Trattner. Szlovák imádságoskönyv. Rézlemezekkel, fémkapcsokkal díszített egészbőr kötésben / Slovakian prayer book with full leather binding with copper parts 13x20 cm
17386.

8 000 HUF
Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum : pjsne duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ...;+Hozzákötve: Phiala sanctorum : modlitby nábozné ze Swat. Pjsma wybrané a...;Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. Pessti, 1858, Trattner-Károlyi, III-XIV+1184+64;237+3;108+4 p. Szlovák nyelven. Kopott egészbőr-kötésben, az első rész címlapja hiányzik.
17387.

Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum : pjsne duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ...;+Hozzákötve: Phiala sanctorum : modlitby nábozné ze Swat. Pjsma wybrané a...;Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. Pessti, 1858, Trattner-Károlyi, III-XIV+1184+64;237+3;108+4 p. Szlovák nyelven. Kopott egészbőr-kötésben, az első rész címlapja hiányzik.

5 000 HUF
Bangha Béla - Ijjas Antal: A keresztény egyház története. 1-8. köt. Szerk-- Bp., 1937-1941. Pázmány Péter Irodalmi Társ. (Korda Rt. ny.). 1. Bangha Béla - Borbély Sándor: Az ősegyház. 303p., 4t. 2. Loschert Kázmér: Az egyházatyák kora. 270,[1]p., 8t. 3. Gálos László: Az egyház és a barbár népek. 320 p., 7t. 4. Félegyházy József: A középkor egyháza. 402p., 6t. 5. Ijjas Antal: A reneszánsz és a hitszakadás kora. 362,[5]p., 4t. 6. Csóka Lajos: A katolikus megújhodás kora. 346,[1]p., 4t. 7. Ijjas Antal: Az egyház és az uralkodói abszolutizmus. 120p., 4t.; Meszlényi Antal: Az egyház a forradalmak korában. 239p., 4t. 8. Ijjas Antal: A jelenkor egyháztörténete. 271p., 6t. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egy kivételével az eredeti védőborítókkal.. (8 db)
17388.

6 000 HUF
Missale Romanum ex decreto sacrosancti Concilii Tridentini restitutum. Turonibus (Tours), 1956, Mame, LVIII+2+718+125+1 p. Latin nyelven. Nagyalakú, 29x21x6 cm. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopásnyomokkal.
17389.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF