Books: Travelling, Local History

Number of items: 193

Hunfalvy János: Budapest és környéke eredeti képekben. Pest, 1859., Lauffer és Stolp, 243 p+ 1 t.( A váci temető Pesten, acélmetszet) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, kijáró, sérült, hiányos címlappal, három lap kijár (120-127. között), két lap laza, részben kijár (74-79. között), a Rohbock acélmetszetei közül csak egy van meg, a többi hiányzik.
15000.

10 000 HUF
27,03
29,41
15001.

5 000 HUF
15002.

3 000 HUF
15003.

2 000 HUF
Dr. Bokor Ervin: Menekülés a szibériai fogságból. Japánon és Anglián keresztül. Két magyar tiszt viszontagságai. Bp.,1919, Franklin, 520 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
15004.

2 800 HUF
7,57
8,24
21
Debrecen utcanevei. Szerk.: Nábrádi Mihály. Debrecen, 1984, Debrecen megyei városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya. Debrecen utcanevei, térkép-melléklettel., 49x69 cm. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15005.

1 000 HUF
15006.

2 800 HUF
7,57
8,24
15007.

4 400 HUF
11,89
12,94
15008.

5 000 HUF
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó térképpel.
15009.

4 000 HUF
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+XXIV+326 p.+8 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, a két körkép és a térkép-melléklet hiányzik.
15010.

1 600 HUF
15011.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF