5 db mesekönyv - Páskándi Géza: Tündérek szakácskönyve; Kaján Tibor: Erről jobb nem beszélni; Játék közben - művészetről gyerekeknek; Márton Erzsébet: Tarkabarka gyerekpulcsik; Lázár Ervin: Lovak, kutyák, madarak. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Népek meséi sorozat. Bp.,1983,Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Népek meséi sorozat 4 kötete:
A nyolcszirmú lótusz. Tibeti legendák és mesék. Vál., fordította, az utószót és a jegyzeteket írta: Róna Tas András.;
Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteke írta: Kovács Ágnes.;
Bénli-Bári, a macska. Török népmesék. Vál., és ford. Bartócz Ilona. Az utószót és a jegyzeteket írta: Egyed Edit.;
A fakó lovacska. Kazah népmesék. Ford.: Balázs Béla, Geréb László, Rab Zsuzsa. Vál., az utószót és jegyzeteket írta: Kovács Zoltán.;
Bp.,1957-1959,Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítókon szakadásokkal.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.