Books: Architecture, Art

Number of items: 162

Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. 1-5. köt. I. kötet: A kalotraszegi magyar nép művészete. II. kötet: A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete,  IV kötet. A dunántúli magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Reprint! Budapest, 1985, Helikon. Kiadói díszes vászonkötésben, jó állapotban. Hozzá Kósa László ismertetője
16647.

18 000 HUF
56,07
61,64
1968 Vaszary János (1899-1963) 18 lapos mappa (eredetileg 40), offszet, papír, jelzett a nyomatokon,(Bp., KMI (Központi Múzeumi Igazgatóság)), 30x42 cm
16648.

12 000 HUF
37,38
41,10
Devecseri Gábor (1917-1971)-Kass János (1927-2010): Bikasirató. A borító rajza, az illusztrációk Kass János munkái. Valamint Kass János 3 db műlapjával, színes linómetszet, jelzett, 26x18 cmx3. Bp., 2000, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközépiskola. Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
16649.

10 000 HUF
31,15
34,25
Armand Silvestre: Le Nu au Salon de 1896. (Champ de Mars. Pierre Roy erotikus illusztrációival. Paris, 1896., E. Bernard & Cie. Számos egészoldalas erotikus illusztrációval. Átkötött kopott félvászon-kötésben, az eredeti papírborítót a kötéstáblákra kasírozták.
16650.

2 400 HUF
7,48
8,22
16651.

9 000 HUF
28,04
30,82
Martyn Ferenc: Ulysses-rajzok. Pécs-Kaposvár, 1985., Baranya megyei Könyvtár-Somogy megyei Könyvtér. Kiadói papírkötés. Számozott (400/360.) példány.
16652.

4 000 HUF
12,46
13,70
Zala Tibor életéről - művészetéről. Szerk.: Zala Judit. Feledy Balázs előszavával. hn.,(1998), MÁS-KÉP Kulturális Bt. Kiadói kartonált papírkötés. A művész és a szerkesztő aláírásával.
16653.

3 000 HUF
9,35
10,27
Farkas András: Villon. - - 20 tolrajza. hn.,én., nyn. Kiadói papírmappában. Megjelent 300 példányban.+ François Villon balladái Faludy György átköltésében. Bp., 1947, Officina. Kiadói papírkötésben, a gerince kissé szakadozott, a hátsó borítón hiánnyal, de belül jó állapotban.
16654.

2 000 HUF
6,23
6,85
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
16655.

4 000 HUF
12,46
13,70
Antikvitások kézikönyve. Szerk.: Miller, Judith; Miller, Martin. Bp., 1991, Láng Kiadó. Számos érdekes képpel, leírásokkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
16656.

2 400 HUF
7,48
8,22
16657.

8 000 HUF
24,92
27,40
16658.

2 200 HUF
6,85
7,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.