https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Tales

Number of items: 70

Auction is over! Item soon called at the auction hall
[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet.   Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.
17316.
 

[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet. Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.

 
Sold
Starting price:
4 400 HUF
13,33
EUR
,
14,38
USD
Number of bids:
1
Pompei utolsó napjai. Romantikus képregény. L. Bulwer regénye nyomán írta és rajzolta Zórád Ernő. Bp., Révai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17317.
 

Pompei utolsó napjai. Romantikus képregény. L. Bulwer regénye nyomán írta és rajzolta Zórád Ernő. Bp., Révai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
5,45
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Zelk Zoltán: Tilinkó. Reich Károly rajzaival. Bp.,1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón és kis sérüléssel a gerincen.
17318.
 

Zelk Zoltán: Tilinkó. Reich Károly rajzaival. Bp.,1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón és kis sérüléssel a gerincen.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
8,48
EUR
,
9,15
USD
Number of bids:
0
Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,[1930], Franklin-Társulat, 215 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, az elülső előzéklap hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17319.
 

Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,[1930], Franklin-Társulat, 215 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, az elülső előzéklap hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
10,91
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
17320.
 

[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel és kötéssel.

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
1
A(lan) A(lexander) Milne: Micimackó kuckója. Fordította: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp.,é.n.,Kossuth,(Athenaeum-ny.), 127+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, szakadt elülső szennylappal.
17321.
 

A(lan) A(lexander) Milne: Micimackó kuckója. Fordította: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp.,é.n.,Kossuth,(Athenaeum-ny.), 127+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, szakadt elülső szennylappal.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,12
EUR
,
13,07
USD
Number of bids:
0
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban. Reprint kiadás.
17322.
 

Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban. Reprint kiadás.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
0
Kis gyermekek nagy mesekönyve. Vál. T. Aszódi Éva. Róna Emy. Bp.,1955,Ifjúsági Könyvkiadó, 378 p.+16 t. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány illusztrációba bele rajzoltak.
17323.
 

Kis gyermekek nagy mesekönyve. Vál. T. Aszódi Éva. Róna Emy. Bp.,1955,Ifjúsági Könyvkiadó, 378 p.+16 t. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány illusztrációba bele rajzoltak.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
11,52
EUR
,
12,42
USD
Number of bids:
0
Roskó Gábor: 9x9 Zoo. Bp.,2001, K. Bazovsky Ház. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
17324.
 

Roskó Gábor: 9x9 Zoo. Bp.,2001, K. Bazovsky Ház. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,85
EUR
,
5,23
USD
Number of bids:
0
Faylné-Hentaller Mária : Leányévek. Elbeszélések. Bp. (é.n.) Lampel. 1t. (címkép) 288p. + 5t. (képtáblák). Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, szecessziós könyvdíszekkel.
17325.
 

Faylné-Hentaller Mária : Leányévek. Elbeszélések. Bp. (é.n.) Lampel. 1t. (címkép) 288p. + 5t. (képtáblák). Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, szecessziós könyvdíszekkel.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
8,48
EUR
,
9,15
USD
Number of bids:
0
Guruljborsócska. A Szovjetunió népeinek meséi. Szerk.: Kroh László. Fordította Drávai Gizella. L. Leviczkij rajzaival. Ungvár (Uzshorod), 1958, Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói félvászon-kötés.szakadozott papír védőborítóval
17326.
 

Guruljborsócska. A Szovjetunió népeinek meséi. Szerk.: Kroh László. Fordította Drávai Gizella. L. Leviczkij rajzaival. Ungvár (Uzshorod), 1958, Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói félvászon-kötés.szakadozott papír védőborítóval

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,42
EUR
,
2,61
USD
Number of bids:
1
3 példányban: Mérei Ferenc, V. Binét Ágnes: Ablak-Zsiráf. Képes gyermeklexikon. Rajzolta Szecskó Tamás. Bp., 1986, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17327.
 

3 példányban: Mérei Ferenc, V. Binét Ágnes: Ablak-Zsiráf. Képes gyermeklexikon. Rajzolta Szecskó Tamás. Bp., 1986, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment