https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 28

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Az 1885-dik évi törvények gyűjteménye. III. füzet. (XXVI-XXVIII t.cz.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1886, Nagel Ottó,(Pesti Könyvnyomda Rt.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon a belügyminisztérium pecsétjével.
15685.
 

Az 1885-dik évi törvények gyűjteménye. III. füzet. (XXVI-XXVIII t.cz.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1886, Nagel Ottó,(Pesti Könyvnyomda Rt.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon a belügyminisztérium pecsétjével.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
0
Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállította és jegyzetekkel ellátták Dr. Térfy Gyula. Bp., 1929, Grill Károly, XII+1316 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15686.
 

Igazságügyi zsebtörvénytár. Összeállította és jegyzetekkel ellátták Dr. Térfy Gyula. Bp., 1929, Grill Károly, XII+1316 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,06
EUR
,
6,54
USD
Number of bids:
0
Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!
15687.
 

Ajtay Gábor dr.: Folyamhajózás a nemzetközi jogban és a Duna. Bp., 1933. Kir. M. Egyetemi nyomda. 234p. Kiadói papírkötésben, kis szakadásokkal. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
15,15
EUR
,
16,34
USD
Number of bids:
0
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével. Ritka!
15688.
 

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
0
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.
15689.
 

Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
0
Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
15690.
 

Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
30,30
EUR
,
32,68
USD
Number of bids:
0
1945. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: Magyar belügyminisztérium. Bp.,1945,Athenaeum, XIII+73 p. Átkötött kissé kopott borítóval, félvászon-kötésben, Magyar Belügyminister bélyegzéssel, intézményi bélyegzővel, az első 8 lap kijár, a fűzés laza. Benne számos fontos intézkedéssel, közte a Népbíróságok létrehozásáról, az 1945. január 20.-án megkötött fegyverszüneti egyezményről., nagybirtokrendszer megszüntetéséről...stb.
15691.
 

1945. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: Magyar belügyminisztérium. Bp.,1945,Athenaeum, XIII+73 p. Átkötött kissé kopott borítóval, félvászon-kötésben, Magyar Belügyminister bélyegzéssel, intézményi bélyegzővel, az első 8 lap kijár, a fűzés laza. Benne számos fontos intézkedéssel, közte a Népbíróságok létrehozásáról, az 1945. január 20.-án megkötött fegyverszüneti egyezményről., nagybirtokrendszer megszüntetéséről...stb.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
14,55
EUR
,
15,69
USD
Number of bids:
0
Dr. Térfi Gyula (szerk.): Magyar közigazgatási törvények. Közegészségügy. Bp., 1909. Grill. Egészvászon sorozatkötésben.
15692.
 

Dr. Térfi Gyula (szerk.): Magyar közigazgatási törvények. Közegészségügy. Bp., 1909. Grill. Egészvászon sorozatkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
5,45
EUR
,
5,88
USD
Number of bids:
0
Budapest Székesfőváros közigazgatásáról szóló 1930. XVIII. és 1934. évi XII. törvények. Bp.,1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
15693.
 

Budapest Székesfőváros közigazgatásáról szóló 1930. XVIII. és 1934. évi XII. törvények. Bp.,1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
3,03
EUR
,
3,27
USD
Number of bids:
0
Magyar magánjog mai érvényében. III. kötet: Kötelmi jog. Összeáll. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szende Péter Pál. Bp., 1928, Grill Károly,IX+2+725 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
15694.
 

Magyar magánjog mai érvényében. III. kötet: Kötelmi jog. Összeáll. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szende Péter Pál. Bp., 1928, Grill Károly,IX+2+725 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,85
EUR
,
5,23
USD
Number of bids:
0
Dr. Egyed István: Közjogi alapismeretek. A magyar népművelés könyvei. Bp.,1927, Fejér Vármegye Közönsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), XIII+239+1 p.+14 t.(Fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15695.
 

Dr. Egyed István: Közjogi alapismeretek. A magyar népművelés könyvei. Bp.,1927, Fejér Vármegye Közönsége, (Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), XIII+239+1 p.+14 t.(Fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
6,67
EUR
,
7,19
USD
Number of bids:
0
A magyar ipartörvény. Összeáll.: Karlovitz Miklós - Fáth Ferenc. Bp., 1932, Robur Irodalmi Vállalat. Kicsit laza vászonkötésben, jó állapotban.
15696.
 

A magyar ipartörvény. Összeáll.: Karlovitz Miklós - Fáth Ferenc. Bp., 1932, Robur Irodalmi Vállalat. Kicsit laza vászonkötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 200 HUF
12,73
EUR
,
13,73
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment