Books: History

Number of items: 115

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés. Kisebb kopások, sérülések, de alapvetően jó állapotban
15713.

18 000 HUF
54,55
58,82
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés.
15714.

3 000 HUF
9,09
9,80
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk. Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Kis sérülés a gerincen
15715.

5 000 HUF
15,15
16,34
15716.

4 000 HUF
12,12
13,07
Genthon István: A magyar történelem képeskönyve. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt, egyébként jó állapotban.
15717.

2 000 HUF
6,06
6,54
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki gróf Teleki család gyömrői levéltára. (Archivum Gyömrőense Gentis Comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15718.

5 000 HUF
15,15
16,34
15719.

2 000 HUF
6,06
6,54
15720.

1 600 HUF
4,85
5,23
Szent István törvényeinek XII. századi kézirata. Admonti Kódex. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel, magyar fordítással, és jegyzetekkel ellátta: Dr. Bartoniek Emma. Magyar Nemzeti Múzeum Országos Széchényi Könyvtára Nemzeti Kincseinek Hasonmásai. I. köt. Bp.,1935, Lantos Adolf, 69+(1)p.+8 sztl. lev. Fatáblás, félbőr-kötésben, foltos, kopott, kissé sérült táblákkal. Számozott (116./300) és Fitz József által aláírt példány.
15721.

3 000 HUF
9,09
9,80
Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban,
15722.

3 000 HUF
9,09
9,80
Emile M. Cioran: A bomlás kézikönyve. Ford.: Cziszter Kálmán. Bp., 1999, Atlantisz. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
15723.

3 000 HUF
9,09
9,80
15724.

3 600 HUF
10,91

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.