Books: Travelling, Local History

Number of items: 218

Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Szerk.: Dr. Borovszky Samu, Dr. Sziklay János. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n.(1895), Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt.,1 t.+XII+509+2 p.+12 t. (közte 4 kromolitográfia)+1 t.(kihajtható térkép.) Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő, festett lapélekkel, némely lapon kis foltokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
15000.

15 000 HUF
40,54
44,12
16
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

18 000 HUF
48,65
52,94
Somogy vármegye. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1914),Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky-ny.), 1 t.(térkép)+655 p. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a könyvtest elvált a gerincétől, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó kötéstábla sérült, de belül jó állapotban, a lapok fehérek, épek, hiánytalanok.
15002.

12 000 HUF
32,43
35,29
Püspöki Nagy Péter: Püspöki mezőváros története. Helytörténeti monográfia.(Pozsonypüspöki/Podunajské Biskupice/Bischdorf) Pozsony, 1968, Dom osvety Bratislava-Vidiek (Művelődési Ház),(Komárno, Nyugat-szlovákiai Nyomdák), 216+8 p.+32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói javított papír védőborítóban, a 3 térkép-melléklet hiányzik. Nagyon ritka!
15003.

8 000 HUF
15004.

6 000 HUF
Budapest története I-V. kötet. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly, Horváth Miklós. Bp., 1973-1988, Akadémia Kiadó. Mellékletekkel! Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
15005.

6 000 HUF
Budapest történetének bibliográfiája I-VII. kötet. Bp., 1963-66. FSZEK. Kiadói papír védőborítóval, Minden kötet jó állapotban.
15006.

7 000 HUF
18,92
20,59
1944 Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Kiadói egészvászon kötés, a kötéstábla elvált a lapoktól. Hozzá Magyarország közigazgatási térképe. Két nagyméretű térképlapon. Magyar Honvéd Térképészeti Intézet 1944. Jó állapotban-
15007.

5 000 HUF
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+17 t.+ 1 térkép.; 6+270+2 p. +15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A térkép szakadt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet elülső szennylapján és előzéklapján hiánnyal, egy-két lapon firkával.
15008.

3 000 HUF
15009.

2 000 HUF
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 t.(térkép.) Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, foltos lapszélekkel.
15010.

3 600 HUF
9,73
10,59
Budapest anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül. Szerk.: Sivó Mária. Bp., 1981, Corvina. Vászonkötésben, kissé sérült papír védőborítóval, címlapon ajándékozási sorokkal.
15011.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF