Books: Travelling, Local History

Number of items: 218

Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Szerk.: Dr. Borovszky Samu, Dr. Sziklay János. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n.(1895), Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt.,1 t.+XII+509+2 p.+12 t. (közte 4 kromolitográfia)+1 t.(kihajtható térkép.) Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő, festett lapélekkel, némely lapon kis foltokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
15000.

15 000 HUF
47,32
52,63
16
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

18 000 HUF
56,78
63,16
Somogy vármegye. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1914),Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky-ny.), 1 t.(térkép)+655 p. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a könyvtest elvált a gerincétől, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó kötéstábla sérült, de belül jó állapotban, a lapok fehérek, épek, hiánytalanok.
15002.

12 000 HUF
37,85
42,11
Püspöki Nagy Péter: Püspöki mezőváros története. Helytörténeti monográfia.(Pozsonypüspöki/Podunajské Biskupice/Bischdorf) Pozsony, 1968, Dom osvety Bratislava-Vidiek (Művelődési Ház),(Komárno, Nyugat-szlovákiai Nyomdák), 216+8 p.+32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói javított papír védőborítóban, a 3 térkép-melléklet hiányzik. Nagyon ritka!
15003.

8 000 HUF
25,24
28,07
15004.

6 000 HUF
18,93
21,05
Budapest története I-V. kötet. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly, Horváth Miklós. Bp., 1973-1988, Akadémia Kiadó. Mellékletekkel! Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
15005.

6 000 HUF
18,93
21,05

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

353. Auction:
Payment deadline is 24 September

354. Auction:
From  10 to 19 September
Payment deadline is 4 October
Viewing: From 16 to 19 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.