Books: Travelling, Local History

Number of items: 218

Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Szerk.: Dr. Borovszky Samu, Dr. Sziklay János. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n.(1895), Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt.,1 t.+XII+509+2 p.+12 t. (közte 4 kromolitográfia)+1 t.(kihajtható térkép.) Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő, festett lapélekkel, némely lapon kis foltokkal, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
15000.

15 000 HUF
45,45
49,02
16
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15001.

18 000 HUF
54,55
58,82
Somogy vármegye. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1914),Országos Monográfia Társaság,(Hornyánszky-ny.), 1 t.(térkép)+655 p. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a könyvtest elvált a gerincétől, a gerincen kis sérüléssel, a hátsó kötéstábla sérült, de belül jó állapotban, a lapok fehérek, épek, hiánytalanok.
15002.

12 000 HUF
36,36
39,22
Püspöki Nagy Péter: Püspöki mezőváros története. Helytörténeti monográfia.(Pozsonypüspöki/Podunajské Biskupice/Bischdorf) Pozsony, 1968, Dom osvety Bratislava-Vidiek (Művelődési Ház),(Komárno, Nyugat-szlovákiai Nyomdák), 216+8 p.+32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói javított papír védőborítóban, a 3 térkép-melléklet hiányzik. Nagyon ritka!
15003.

8 000 HUF
24,24
26,14
15004.

6 000 HUF
18,18
19,61
Budapest története I-V. kötet. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly, Horváth Miklós. Bp., 1973-1988, Akadémia Kiadó. Mellékletekkel! Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
15005.

6 000 HUF
18,18
19,61
Budapest történetének bibliográfiája I-VII. kötet. Bp., 1963-66. FSZEK. Kiadói papír védőborítóval, Minden kötet jó állapotban.
15006.

7 000 HUF
21,21
22,88
1944 Magyarország helységnévtára 1944. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., [1944], Hornyánszky Viktor Rt.,XII+680 p. Kiadói egészvászon kötés, a kötéstábla elvált a lapoktól. Hozzá Magyarország közigazgatási térképe. Két nagyméretű térképlapon. Magyar Honvéd Térképészeti Intézet 1944. Jó állapotban-
15007.

5 000 HUF
15,15
16,34
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+17 t.+ 1 térkép.; 6+270+2 p. +15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A térkép szakadt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet elülső szennylapján és előzéklapján hiánnyal, egy-két lapon firkával.
15008.

3 000 HUF
9,09
9,80
15009.

2 000 HUF
6,06
6,54
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 t.(térkép.) Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, foltos lapszélekkel.
15010.

3 600 HUF
10,91
Budapest anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül. Szerk.: Sivó Mária. Bp., 1981, Corvina. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15011.

2 000 HUF
6,06
6,54

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

370. Auction:
Payment deadlineis 9 June

371. Auction:
From 26 May to 4 June
Payment deadline is 19 June
Viewing: From 2 to 4 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.