1936 Carpathia évkönyve 1935-1936. Szerk.: Koller Károly, Ternák Gábor. Carpathia évkönyvei 1. sz.
Bp., Paulovits Imre-ny., 127 p.Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötésnél felhasználták.
Foederatio Emericana, a katolikus magyar egyetemi és főiskolai hallgatók, az ún. "Imrés Szövetség", Carpathia csoportjának évkönyve. Ritka!
Giesswein-emlékkönyv. Kiadja az Országos Giesswein Emlékmű-Bizottság. Bp.,1925, Stephaneum, 4+246+2 p. Kiadói szakadt papírkötésben, egy-két lapon szakadással, sérüléssel.
Giesswein Sándor (1856-1923) pápai prelátus, keresztényszocialista politikus, országgyűlési képviselő, író, társadalomtudós, MTA tag, Szent István Akadémia elnöke (1916-1921), a Magyar Országos Eszperantó Egyesület elnöke (1911-1923).
Richard Archdekin (1616-1690) ír jezsuita 3 egybekötött munkája:
[Richard Archdekin: Theologia Tripartita: sive resolutiones polemicae, speculativae et practicae. Coloniae Agripppinae (Köln), 1702, Joannis Weidenfeldt], 28+598+28 p. Latin nyelven. A címlapja és az elülső szennylapja hiányzik.
[Richard Archdekin]: Apparatus materiae et formae pro doctrina sacra: in quavis dictione facili methodo paranda, et pro cathechesi cum exemplis illustranda.
Coloniae Agripppinae (Köln), 1701, Joannis Weidenfeldt, 236 p. Latin nyelven.
Richard Archdekin: Appendix, sive supplementum Theologiae tripartitae. Coloniae Agripppinae (Köln), 1701, Joannis Weidenfeldt, 220 p. Latin nyelven.
Korabeli viseltes papírkötésben, sérült, hiányos gerinccel, sérült borítóval, foltos lapokkal, az első munka címlapja és elülső szennylapja hiányzik, hiányos, intézményi bélyegzővel, korabeli névbejegyzésekkel. /
Three works of Richard Archdekin (1616-1690) bound in one book. Papebinding, with damaged spine and cover, with spotty pages, the title page and the fist smear-sheet from the fist work lost, with name notices, and stamp, in Latin language.
Glatz Jakab: Buzgóság' könyve mivelt családok számára. Ágostai hitvallásu bécsi consist tanácsnok után. Pest, 1843, Emich Gusztáv, 1 t.(acélmetszet
címkép)+VI+400 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.