Number of items: 246

17488.

3 600 HUF
9,73
10,59
Gelléri Mór: Ujabb modern kiállítások. (Följegyzések, tanulmányok és javaslatok.) Bp., 1910, Gelléri-Jubileumi Könyvkiadó Bizottság. Szecesszió szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
17489.

3 600 HUF
9,73
10,59
Villon balladái. Faludy György átköltésében. Bp., 1941, Officina. 89 l, 2 lev, 16 korabeli fametszetű illusztrációval. Kiadói, javított gerincű félvászonkötésben
17490.

2 000 HUF
17491.

1 600 HUF
Kincs Elek: Kölcsey a közéletben. Szombathely, 1931, Martineum. Kiadói papírkötés.+Angyal Dávid: Kölcey Ferenc. Irodalomtörténeti Füzetek. 16. Bp.,1927, Pallas. Kiadói papírkötés.
17492.

1 600 HUF
Tóth Zoltán daloskönyve. Bp., én., Magyar Zenealbum,(Preszler Mihály-ny.) Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
17493.

1 600 HUF
Berger Gyula László: A lovakról. Kaposvár, 1928, Uj-Somogy Nyomda és Lapkiadó Rt. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
17494.

1 600 HUF
Ernst Haeckel: Die Welträthsel. Gemeinverständliche Studien über monistische Philosophie. Bonn, 1899, Emil Strauß. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.   1919 Rákosliget, Harsányi Pál (1882-1929) numizmatikus, a Magyar Nemzeti Múzeum érem- és régiségtárának igazgatójának a dedikációjával Belánka (Bánhegyi) György (1879-1955) rákosligati evangélikus lelkész részére. Dr. Réthy László (1851-1914, költői álnevén: Löwy Árpád) etnográfus, numizmatikus, a Magyar Nemzeti Múzeum érem és régiségtára igazgatójának névbélyegzőjével. + Belánka György halálozási értesítőjével, és egyéb kéziratokkal, papírokkal.+ 1942 A Magyar Filozófiai Társaság meghívóval id. Fitos Vilmos (1875-1955) filozófiai író, könyvtáros, az Iparművészeti Múzeum könyvtárának egykori igazgatója részére.
17495.

3 000 HUF
Gubcsi Lajos 3 műve, ebből 2 mű a szerző által dedikált:  Magyar parasztság a Kárpát-Medencében. A szerző által dedikált.; Üzenet a végekről. 1. Felvidék.; Az élet túlsó oldala. A szerző által dedikált.; Bp., 2002-2004, GL-4 Kft. Kiadói műbőr-kötés, fém plakettel, kiadói kartontokban, jó állapotban.
17496.

5 000 HUF
17497.

2 600 HUF
7,03
7,65
A magyar ipar almanachja. Főszerk.: Dálnoki-Kováts Jenő. Bp., 1929, Magyar Ipar Almanachja Kiadóhivatala. Díszes, kicsit piszkos vászonkötésben.
17498.

2 000 HUF
17499.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF