https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 59

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Dr. Horváth Mihály: Patkolástan. Bp.,1959, Mezőgazdasági Kiadó. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, a borító kissé szakadt, kissé foltos.  Megjelent 2200 példányban.
17146.
 

Dr. Horváth Mihály: Patkolástan. Bp.,1959, Mezőgazdasági Kiadó. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, a borító kissé szakadt, kissé foltos. Megjelent 2200 példányban.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
9,38
EUR
,
10,34
USD
Number of bids:
7
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Bp., 1901, Franklin Társulat-ny., 279+1 p. Első kiadás. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.
17147.
 

Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Bp., 1901, Franklin Társulat-ny., 279+1 p. Első kiadás. Egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
1
Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Sixieme. Paris, 1764 Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour,IV+527 p.+20 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott bortóval és gerinccel, a címlapon hiánnyal, a hátoldalán folttal, az utolsó előtti lap (525/526.) részben hiányos.
17148.
 

Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Sixieme. Paris, 1764 Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour,IV+527 p.+20 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott bortóval és gerinccel, a címlapon hiánnyal, a hátoldalán folttal, az utolsó előtti lap (525/526.) részben hiányos.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
31,25
EUR
,
34,48
USD
Number of bids:
1
Vághidi Ferenc: A dynamit regénye. Alfred Nobel élete. Bp.,(1937),Cserépfalvi, (Pápai Ernő Műintézete-ny.,159 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadozott, kissé maszatos borítóval, kissé hiányos gerinccel. A szerző, Vághidi Ferenc (1904-1945) által dedikált.
17149.
 

Vághidi Ferenc: A dynamit regénye. Alfred Nobel élete. Bp.,(1937),Cserépfalvi, (Pápai Ernő Műintézete-ny.,159 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadozott, kissé maszatos borítóval, kissé hiányos gerinccel. A szerző, Vághidi Ferenc (1904-1945) által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
12,50
EUR
,
13,79
USD
Number of bids:
0
Babarczi Schwartzer Ottó (1853-1913): Psychiatriai jegyzetek. I. kötet. Unicus! Egyetlen kiadás. Bp., 1894, Hornyánszky Viktor, 6+II+290+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
17150.
 

Babarczi Schwartzer Ottó (1853-1913): Psychiatriai jegyzetek. I. kötet. Unicus! Egyetlen kiadás. Bp., 1894, Hornyánszky Viktor, 6+II+290+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Müller Gy.-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
18,75
EUR
,
20,69
USD
Number of bids:
0
Vegyes rovartani, nagyrészt lepkékről szóló különlenyomat és nyomtatvány, 14 db, közte 3 gépirattal, közte egy dedikálttal, a gépiratokban belejavításokkal.
17151.
 

Vegyes rovartani, nagyrészt lepkékről szóló különlenyomat és nyomtatvány, 14 db, közte 3 gépirattal, közte egy dedikálttal, a gépiratokban belejavításokkal.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
1
Magyarország Állatvilága. Fauna Hungariae 7 kötete (XVI. kötet. 1., 8. (2x 1965, 1980), 11., 14., 15. F. füzet.) Dr. Gozmány László: Lepkék - Lepidoptera (1965.), Dr. Kovács Lajos: Araszolólepkék. I. Geometridae I. (1965), Dr. Vojnits András: Araszolólepkék I. - Geometridae I. (1980), Dr. Gozmány László: Nappali Lepkék - Diurna. (1968, hiányos borítóval, 192 p.), Dr. Vojnits András-Dr. Uherkovich Ákos-Dr. Ronkay László-Peregovits László: Medvelepkék - szenderek és szövőlepkék - Arctiidae, Sphinges et Bombyces. (1991), Dr. Gozmány László: Bagolylepkék. 1. Noctuidae I. (1970), Dr. Jolsvay Alajos: Függelék (mutatók) - Appendix (Indices) (1968.) Bp., 1965-1991., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
17152.
 

Magyarország Állatvilága. Fauna Hungariae 7 kötete (XVI. kötet. 1., 8. (2x 1965, 1980), 11., 14., 15. F. füzet.) Dr. Gozmány László: Lepkék - Lepidoptera (1965.), Dr. Kovács Lajos: Araszolólepkék. I. Geometridae I. (1965), Dr. Vojnits András: Araszolólepkék I. - Geometridae I. (1980), Dr. Gozmány László: Nappali Lepkék - Diurna. (1968, hiányos borítóval, 192 p.), Dr. Vojnits András-Dr. Uherkovich Ákos-Dr. Ronkay László-Peregovits László: Medvelepkék - szenderek és szövőlepkék - Arctiidae, Sphinges et Bombyces. (1991), Dr. Gozmány László: Bagolylepkék. 1. Noctuidae I. (1970), Dr. Jolsvay Alajos: Függelék (mutatók) - Appendix (Indices) (1968.) Bp., 1965-1991., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
11,25
EUR
,
12,41
USD
Number of bids:
0
Ronkay Gábor-Ronkay László: A magyarországi csuklyás-, szegfű- és földibaglyok atlasza. (Noctuidae: Cuculliinae, Hadeninae, Nocutuinae.) Natura Somogyiensis 8. Nógrádi Sára rajzaival. Kaposvár, 2006, Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés.
17153.
 

Ronkay Gábor-Ronkay László: A magyarországi csuklyás-, szegfű- és földibaglyok atlasza. (Noctuidae: Cuculliinae, Hadeninae, Nocutuinae.) Natura Somogyiensis 8. Nógrádi Sára rajzaival. Kaposvár, 2006, Somogy Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
7,50
EUR
,
8,28
USD
Number of bids:
0
Bakony és Balaton-felvidék lepke faunáiról témájú kiadványok, 13 db:  Podlussányi Lajos: A Bakonyi Természettudományi Múzeum bagoly lepkéinek (1983)/ araszoló lepkéinek (1984) katalógusa., Podlussányi Lajos-Tóth József: A Bakonyi Természettudományi Múzeum nappali lepkéinek katalógusa (1981)., Lepkék jegyzéke a bakonyi éjszakából. (1985), Ronkay László: A Bakony hegység éjjeli nagylepkéinek jegyzéke. (1980), Szécsényi Lajos: Adatok a Balaton-felvidék nagylepkefaunájához (1981), Csiby Mária-Dr. Tóth Sándor: A Bakony hegység természeti értékei. I. botanikai értékek. A Keszthelyi-hegység nagylepke-faunisztikai alapvetése. ...stb.  Különféle kiadásban. Papírkötésben, változó állapotban, egyben sűrűn jegyzetelt lapokkal.
17154.
 

Bakony és Balaton-felvidék lepke faunáiról témájú kiadványok, 13 db: Podlussányi Lajos: A Bakonyi Természettudományi Múzeum bagoly lepkéinek (1983)/ araszoló lepkéinek (1984) katalógusa., Podlussányi Lajos-Tóth József: A Bakonyi Természettudományi Múzeum nappali lepkéinek katalógusa (1981)., Lepkék jegyzéke a bakonyi éjszakából. (1985), Ronkay László: A Bakony hegység éjjeli nagylepkéinek jegyzéke. (1980), Szécsényi Lajos: Adatok a Balaton-felvidék nagylepkefaunájához (1981), Csiby Mária-Dr. Tóth Sándor: A Bakony hegység természeti értékei. I. botanikai értékek. A Keszthelyi-hegység nagylepke-faunisztikai alapvetése. ...stb. Különféle kiadásban. Papírkötésben, változó állapotban, egyben sűrűn jegyzetelt lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
2 200 HUF
6,88
EUR
,
7,59
USD
Number of bids:
0
Dr. E. Jacobi: Atlas der Hautkrankheiten mit Einschluss der Wichtigsten Venerischen Erkankungen für Praktische Artze und Studierende. I. band. Berlin-Wien, 1913, Urban-Schwarzenberg. Német nyelven. Színes táblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
17155.
 

Dr. E. Jacobi: Atlas der Hautkrankheiten mit Einschluss der Wichtigsten Venerischen Erkankungen für Praktische Artze und Studierende. I. band. Berlin-Wien, 1913, Urban-Schwarzenberg. Német nyelven. Színes táblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
2 800 HUF
8,75
EUR
,
9,66
USD
Number of bids:
0
Búvár zsebkönyvek 24 kötete, és a Kolibri Könyvek 8 kötete, összesen 32 db. Egy ismétlődéssel. Bp.,1978-1991 ,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17156.
 

Búvár zsebkönyvek 24 kötete, és a Kolibri Könyvek 8 kötete, összesen 32 db. Egy ismétlődéssel. Bp.,1978-1991 ,Móra. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
2 800 HUF
8,75
EUR
,
9,66
USD
Number of bids:
1
cca 1890-1940 Mennyiségtan jegyzet. hn.,én.,ny.n., 160 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az utolsó lap javított. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?) +   Kémiai jegyzet. hn.,én.,ny.n., 194 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 5 lapon javítással, restauráció nyomaival. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?)
17157.
 

cca 1890-1940 Mennyiségtan jegyzet. hn.,én.,ny.n., 160 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az utolsó lap javított. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?) + Kémiai jegyzet. hn.,én.,ny.n., 194 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 5 lapon javítással, restauráció nyomaival. Stencilezéssel sokszorosított iskolai jegyzet, (Sopron?, Selmecbánya?)

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
6,25
EUR
,
6,90
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment