26 000 HUF
1840dik évi országgyülésen alkotott törvényczikkelyek Pozsonyban, Nyomtatták Weber, Wigand és Belnay örökösei, 2 p. + 242 p. (Folio). Articuli Comitiorum anni 1840. Korabeli aranyozott, sérült félbőr kötésben, címkével, lapok szép állapotban. A reformkori országgyűlés törvényei között szerepel a 29. törvénycikk, amely a zsidók emancipációja felé tett első lépés volt, melyben megengedték számukra a szabad letelepedést.