https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Law

Number of items: 32

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
1840dik évi országgyülésen alkotott törvényczikkelyek Pozsonyban, Nyomtatták Weber, Wigand és Belnay örökösei, 2 p. + 242 p. (Folio). Articuli Comitiorum anni 1840. Korabeli aranyozott, sérült félbőr kötésben, címkével, lapok szép állapotban. A reformkori országgyűlés törvényei között szerepel a 29. törvénycikk, amely a zsidók emancipációja felé tett első lépés volt, melyben megengedték számukra a szabad letelepedést.
15685.
 

1840dik évi országgyülésen alkotott törvényczikkelyek Pozsonyban, Nyomtatták Weber, Wigand és Belnay örökösei, 2 p. + 242 p. (Folio). Articuli Comitiorum anni 1840. Korabeli aranyozott, sérült félbőr kötésben, címkével, lapok szép állapotban. A reformkori országgyűlés törvényei között szerepel a 29. törvénycikk, amely a zsidók emancipációja felé tett első lépés volt, melyben megengedték számukra a szabad letelepedést.

 
Sold
Starting price:
26 000 HUF
82,80
EUR
,
91,87
USD
Number of bids:
5
Hammer price:
42 000 HUF
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. Józsa Sándor Arany kalász Gyógyszertára. Kunhegyes bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert Arany kalász patika bélyegzőjével. Ritka!
15686.
 

Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V., VI. VII. kötet: 1913-1926, 1927-1928. 1929-1933 Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929-35, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés,. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapítója. Később fia Ignác, majd unokája Béla vitte tovább az üzletet. A kiadó 1920-as években főleg magyar szerzők pszichiátriai munkáit adta ki. 'Józsa Sándor "Arany kalász" Gyógyszertára. Kunhegyes' bebélyegzéssel. Józsa Sándor (1902-1980) által vezetett (1930-1950) jó nevű és ismert "Arany kalász" patika bélyegzőjével. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,85
EUR
,
35,34
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.
15687.
 

Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, 338-339. oldalak között laza fűzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,85
EUR
,
35,34
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.
15688.
 

Dr. Szondy Viktor-Jónás Endre: Diplomáciai lexikon. (A magyar törvények és rendeletek nemzetközi vonatkozásai, a nemzetközi jog, nemzetközi magánjog és nemzetközi büntetőjog általános elvei, külügyi igazgatás, Magyarország által kötött jogi és gazdasági vonatkozású nemzetközi szerződések, a külállamok szervezetére és gazdasági életére, valamint a külkereskedelmi forgalomban szerepet játszó terményekre és nyersanyagokra vonatkozó ismeretek.) Bp., 1947, Kulcsár Andor, 1048+4 p.+7 t.(4 színes.) Későbbi aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
31,85
EUR
,
35,34
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
1945. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: Magyar belügyminisztérium. Bp.,1945,Athenaeum, XIII+73 p. Átkötött kissé kopott borítóval, félvászon-kötésben, Magyar Belügyminister bélyegzéssel, intézményi bélyegzővel, az első 8 lap kijár, a fűzés laza. Benne számos fontos intézkedéssel, közte a Népbíróságok létrehozásáról, az 1945. január 20.-án megkötött fegyverszüneti egyezményről., nagybirtokrendszer megszüntetéséről...stb.
15689.
 

1945. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: Magyar belügyminisztérium. Bp.,1945,Athenaeum, XIII+73 p. Átkötött kissé kopott borítóval, félvászon-kötésben, Magyar Belügyminister bélyegzéssel, intézményi bélyegzővel, az első 8 lap kijár, a fűzés laza. Benne számos fontos intézkedéssel, közte a Népbíróságok létrehozásáról, az 1945. január 20.-án megkötött fegyverszüneti egyezményről., nagybirtokrendszer megszüntetéséről...stb.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
4 800 HUF
15,29
EUR
,
16,96
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Le Pay: A munkásviszonyok reformja. Fordította: Geőcze Sarolta. Bp., 1903, MTA, VIII+540 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Müller Gy.-kötés, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel.
15690.
 

Le Pay: A munkásviszonyok reformja. Fordította: Geőcze Sarolta. Bp., 1903, MTA, VIII+540 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Müller Gy.-kötés, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
2 000 HUF
6,37
EUR
,
7,07
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Please use the refresh button next to the bid if you want to see the current state of the auction. The page doesn't refresh automatically!

Filter auction items

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

351. Auction:
Payment deadline is 16 August

352. Auction:
From  6 to 15 August
Payment deadline is 30 August
Viewing: From 12 to 15 August

Our office is closed due to National Holiday on 19th and 20th of August. Posting will begin on 21st of August!
 

  Events calendar

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment