Historical documents, manuscripts

Number of items: 47

cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata című művének egy lapja (Omenm scientiam et doctrinam Sacra Scriptura transcendit verum predicat et ad celestem patriam invitat stb.), papír, a kötési oldala sérült, több kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.
11809.

cca 1400-1500 Adam von Aldersbach (?-1260 k.) "Summula sacramentorum Raymundi de Pennaforte metrificata" című művének egy lapja ("Omenm scientiam et doctrinam Sacra Scriptura transcendit verum predicat et ad celestem patriam invitat" stb.), papír, a kötési oldala sérült, több kéztől származó lapszéli jegyzetekkel, rajzokkal, 2 p.

20 000 HUF
63,09
70,18
cca 1761-1777 Az egri egyházmegyével kapcsolatos iratmásolatok kéziratos gyűjteménye egy füzetben (uralkodói, pápai rendeletek, püspöki levelek, stb.), az elején néhány lap hiányzik, tartalommutatóval. Elején azonosítatlan helységben lévő Szent Erzsébet templom rajza, hátsó oldalon alaprajza. Bőrkötésben, érdekes, átnézésre érdemes anyag
11810.

24 000 HUF
75,71
84,21
1789 A Blanchard ballon, léghajó repülése. Korabeli, festett üvegkép. Sérült, javított, új keretben. Képméret: 16x21 cm, Keret mérete 23x32 cm / Blanchard baloon, hand painted glass picture, damaged, restored
11811.

1 000 HUF
3,15
3,51
1830 Vöröskői gróf Pálffy Fidél (1788-1864) tárnokmester, főkancellár, árva megyei főispán saját kézzel aláírt levele a pozsonyi rendeknek, papírfelzetes viaszpecséttel és Petrovics Jakab helytartótanácsi titkár aláírásával
11812.

3 000 HUF
9,46
10,53
1846 Pest, családi ügyekben írt német nyelvű levél, 4 p.
11813.

1 400 HUF
4,42
4,91
1871 Szentmiklósi Szabó József (1822-1894) bányamérnök, geológus, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A magyar geológus iskola megteremtője saját kézzel írt levele a Magyarhoni Földtani Társulat litografált fejlécű papírján.
11814.

6 000 HUF
18,93
21,05

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

353. Auction:
Payment deadline is 24 September

354. Auction:
From  10 to 19 September
Payment deadline is 4 October
Viewing: From 16 to 19 October

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.