Books: Tales

Number of items: 81

[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet.   Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.
17396.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
4 800 HUF
15,48
17,52
  Add to cart
  Remove
17397.

Available
2 800 HUF
9,03
10,22
  Add to cart
  Remove
Hófehérke és a hét törpe. A verseket írta: Pista bácsi; rajzolta: Robi bácsi. H.n., Központi Könyvkiadó. Kartonált kötés, kopottas állapotban.
17398.

Available
2 400 HUF
7,74
8,76
  Add to cart
  Remove
Az okos szabócska képeskönyv. A Tündérvásár kiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17399.

Available
2 000 HUF
6,45
7,30
  Add to cart
  Remove
Kosáryné Réz Lola: Az óra. Bp., é.n. Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötésben
17400.

Available
1 400 HUF
4,52
5,11
  Add to cart
  Remove
Heimburg: Öreg barátnőm. ford: Székely Nándor. Bp., 1921. Uránia. 190p. képekkel. Festett egészvászon kötésben.
17401.

Available
1 000 HUF
3,23
3,65
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

349. Auction:
Payment deadline is 19 July

350. Auction:
From 9 to 18 July
Payment deadline is 2 August
Seeing: From 15 to 18 July

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.